АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
МСП - 03680, м.Київ-680, вул. Солом'янська, 2-А
Справа № 22ц-2690/12689/2012 Головуючий у 1-й інстанції: Парамонов М.Л.
Доповідач: Кравець В.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2012 року колегія суддів Судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м. Києва в складі :
Головуючої - Кравець В.А.,
Суддів - Семенюк Т.А, Музичко С.Г.
при секретарі - Попандопало Ю.О.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 на рішення Дарницького районного суду м. Києва від 05 липня 2012 року в справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И Л А :
У березні 2012 року позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог просила стягнути з відповідача аліменти на тримання дітей - у твердій грошовій сумі - по 1 134,00 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з дня пред'явлення позову і до повноліття дітей.
В мотивування вимог посилалася на те, що відповідач фактично не надає достатньої матеріальної допомоги на утримання дітей, тому вона вимушена була звернутися до суду з даним позовом.
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 05 липня 2012 року - позов задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі - по 1134,00 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 13.03.2012 року і до повноліття дітей, з індексацією стягуваних сум відповідно до закону.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.
Не погоджуючись з рішенням суду, представник ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Дарницького районного суду м. Києва та ухвалити нове рішення про відмову в задоволені позову в повному обсязі, посилаючись на те, що рішення суду ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи та наявним в матеріалах справи доказам. Вказує на те, що відповідач проживає разом із своїми синами та здійснює їх належне утримання в грошовій та натуральній формі.
В судовому засіданні апелянт скаргу підтримав.
Заслухавши доповідь судді Кравець В.А., обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість ухваленого рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Задовольняючи позов частково, суд виходив з обов'язку батьків утримувати дитину.
Висновок суду відповідає обставинам справи та грунтується на вимогах закону.
Згідно зі ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Згідно ст.180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Частиною 2 ст. 182 СК України встановлено, що мінімальний розмір аліментів і на одну дитину не і може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 1 статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Згідно зі статтями 181, 182 СК України за відсутності домовленості між батьками про спосіб виконання ними обов'язку утримувати дитину розмір аліментів визначається судом з урахуванням стану здоров'я та матеріального становища дитини, стану здоров'я та матеріального становища платника аліментів, наявності у платника аліменти інших дітей,непрацездатного чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інших обставин, що мають істотне значення.
Згідно ст. 185 СК України розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 19.08.2000 року; в шлюбі сторони мають двох малолітніх дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3-5).
Згідно довідки форми №3 від 22.02.2012 року сторони разом з дітьми зареєстровані та проживають за адресою АДРЕСА_1 (а.с.6).
В силу ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Ухвалюючи рішення, суд вірно виходив із того, що відповідач має можливість сплачувати аліменти на дітей щомісяця по 1134,00 грн. на кожну дитину в межах заявленого позову.
Виходячи з загальних засад щодо сплати аліментів на утримання дітей, суд вірного висновку дійшов про обов'язковість його виконання та відсутності доводів відповідача щодо належного утримання дітей, наявності інших обставин, які б свідчили про неможливість такого утримання.
Відсутні в апеляційній скарзі доводи, які б давали підстави до скасування рішення суду, оскільки при розгляді справи у апеляційному суді скаржник не надав будь - яких переконливих доказів на спростування висновків суду першої інстанції.
Отже, суд першої інстанції всебічно і об'єктивно дослідив всі обставини справи, зібраним доказам дав вірну правову оцінку й постановив рішення, що відповідає вимогам закону.
Рішення суду постановлено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.
Інші доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують і на суть прийнятого рішення не впливають.
Керуючись ст.ст. 303,304,307,308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Дарницького районного суду м. Києва від 05 липня 2012 року в справі залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом подачі касаційної скарги до цього суду.
Головуючий Судді