Справа№2-3046
РІШЕННЯ іменем України
09 жовтня 2007р. м. Житомир
Королівський районний суд міста Житомира в складі:
судді Котік Т.С.
секретар Рудницької С.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Житомирського міської ради про визнання права приватної власності на квартиру та додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка вказує, що під час шлюбу з ОСОБА_1 він став членом житлово-будівельного кооперативу „Космос" та вони отримали квартиру АДРЕСА_1 за яку повністю внесли кошти, однак квартиру* в комунальному підприємстві Житомирське бюро технічної інвентаризації квартиру не зареєстрували.
На даний час позивачка не може прийняти спадщину, а тому звернулася за відновленням своїх прав до суду, відповідно до якого просить зареєструвати за її чоловіком право власності на квартиру та надати їй додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки вона не могла прийняти спадщину вчасно у зв"зку з доглядом за хворим братом.
В судовому засіданні представник позивачки підтримала позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідачі в судовому засіданні покладається на думку суду.
3-і особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтримали позовні вимоги та підтвердили той факт, що мати не змогла прийняти своєчасно спадщину, оскільки доглядала тяжко хворого брата, який місяць тому помер.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи з наступного.
Зі змісту свідоцтва про шлюб вбачається, що позивачка перебувала в шлюбі з ОСОБА_1 з 06.11.1968 року.
ОСОБА_1 був членом житлово-будівельного кооперативу „Космос" та ним отримана квартира АДРЕСА_1 з,а яку був внесений пайовий внесок в 1992 році, що стверджується відповідною довідкою ЖБК „Космос" .
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 помер, а в квартирі залишилися проживати позивачка та її син ОСОБА_4, що стверджується відповідною довідкою.
З повідомлення Житомирського обласного міжміського бюро технічної інвентаризації право власності на спірну квартиру не зареєстровано, а тому позивачка не може реалізувати своє право на прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 384 ЦК України, член житлово-будівельного кооперативу який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надану йому в користування, набуває права власності на це майно, а отже чоловік позивачки набув права власності, однак не зареєстрував квартиру у встановленому законом порядку відповідно до вимог ст. 331 ЦК
України.
Підлягають до задоволення і позовні вимоги про надання додаткового строку для прийняття спадщини, оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивачка пропустила строк звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини з поважних причин.
2
Керуючись ст. ст. 10,60, 208,209,212 ЦПК України, ст. ст. 331,384,392, 1272 ЦК України,, суд-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк в три місяці з дня : набрання рішенням законної сили для додання до Першої житомирської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті ОСОБА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.