Судове рішення #24949477

Справа № 0540/3182/2012

Провадження № 2/0540/1860/2012


Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и


м. Донецьк 07.08.2012


Петровський районний суд міста Донецька в складі: головуючого - судді Висоцької Г.В., при секретарі Бараненко Л. Є., за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Крикунова І. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Трудівське»про стягнення невиплаченої одноразової допомоги при звільненні,


В С Т А Н О В И В :


11.07.2012р. позивач звернувся до суду з позовом, яким просив стягнути з відповідача невиплачену одноразову допомогу при звільненні у розмірі трьох середньомісячних заробітків, мотивуючи свої вимоги наступним. В період часу з 28.02.1983 р. по 20.08.2006р. позивач працював на підприємстві -відповідача. При звільненні йому не була виплачена вихідна допомога, передбачена п.12.15 Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 03.07.2001, зареєстрованої Міністерством праці та соціальної політики України №71 від 07.08.2001 року. Просив суд стягнути з відповідача одноразову допомогу при звільненні у розмірі трьох середньомісячних заробітків, яка за розрахунком відповідача, складає 9959,67 грн.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував, пояснивши, що у зв'язку з фінансовою кризою на підприємстві виплата одноразової допомоги була призупинена.

Судом встановлено, що позивач, починаючи з 28.02.1983 р. працював на підприємстві-відповідача гірноробочим очисного забою 4 розряду з повним робочим днем під землею, 20.08.2006 р. звільнений в зв'язку з невідповідністю виконуваній роботі за станом здоров'я за п. 2 ст. 40 КЗпПУ, стаж роботи під землею складає 28 років. (а. с. 6-19).

Відповідно до п. 12.15 Галузевої угоди між Міністерством вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об'єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 03 липня 2001 року з доповненнями та змінами - працівнику, що має право на пенсію за віком чи по інвалідності, при першому його звільненні з підприємства (структурного підрозділу, відособленого підрозділу, філіалу, товариства і др.), (незалежно від причин звільнення, крім звільнення за порушення законодавства, трудової дисципліни та правил техніки безпеки) сплачується одноразова допомога, розмір якої залежить від стажу роботи у галузі і середнього заробітку, але не менше при стажі роботи у галузі 20 років для чоловіків - трьох середньомісячних заробітків.

Таким чином на день звільнення позивач мав 28 років підземного стажу, що надає позивачеві право на отримання одноразової допомоги.

Відповідно до п.3.2 Галузевої угоди Положення Угоди є обов'язковими до застосування при укладанні угод, колективних договорів і індивідуальних трудових договорів для всіх Підприємств, що перебувають у сфері дії Сторін, незалежно від форм власності та господарювання, а також під час розгляду трудових спорів.

Позивачу при звільненні 20.08.2006р. не було сплачено одноразової допомоги у розмірі трьох середньомісячних заробітків, що дорівнює 9959,67 грн. у зв'язку з відсутністю грошових коштів підприємства, що підтверджується довідкою бухгалтера від 10.07.2012р. № Б-20 (а. с. 20).

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди»умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов'язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали. Умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод.

З відповідача, згідно ст. 88 ЦПК України, до доходу держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.

Окрім цього, слід зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 30 ЦПК України позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Таким чином, враховуючи, що відокремлений підрозділ не є юридично особою, моральна шкода підлягає стягненню виключно з юридичної особи ДП «Донецька вугільна енергетична компанія».

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9-1, 97, 233 КЗпП, ст.2 Закону України «Про оплату праці», ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», ст.ст. 10, 11, 209, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія»відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Трудівське»про стягнення невиплаченої одноразової допомоги при звільненні задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія»на користь ОСОБА_1 одноразову допомогу при звільненні в розмірі 9 959 (дев'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят дев'ять грн.) 67 коп.

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія»на користь держави судовий збір в розмірі 214 грн. (двісті чотирнадцять грн.) 60 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя Г. В. Висоцька


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація