Судове рішення #24945648

Справа № 0540/3157/2012

Провадження № 2/0540/1851/2012


Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и


м. Донецьк 16 серпня 2012 р.



Петровський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді- Висоцької Г. В.

при секретарі -Крутась Я. С., позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Петровської районної у місті Донецьку ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

11.07.2012р. позивач звернулася з позовом до відповідача про подовження строку для прийняття спадщини. В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати -ОСОБА_2 Позивач у встановлений законом 6-місячний строк не звернулася до нотаріусу, виходячи з того, що єдиним майном, яке увійшло до складу спадщини після смерті матері були ощадні книжки, виплати по яким з 90-их років не проводилися, та були відновлені лише останнім часом. Враховуючи те, що строк для прийняття спадщини після смерті матері пропустила з поважних причин, просила суд подовжити строк для прийняття спадщини. 16.08.2012р. позивач звернулася до суду із заявою про зміну предмета позову, а саме просила суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Представник відповідача подав заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (а. с. 4), яка є матір'ю позивача (а. с. 5 - 7).

Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивач належить до спадкоємців першої черги за законом.

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Як вбачається з відповіді Другої донецької державної нотаріальної контори від 18.07.2012р. № 1344/01-16 (а. с. 16) після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, з заявою про прийняття спадщини за законом ніхто не звертався, свідоцтва про право на спадщину не видавалися.

Крім того, відповідно до ч.1 статті 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Позивач не подавала заяву про відмову від прийняття спадщини.

Докази про наявність інших спадкоємців першої черги відсутні.

Визначаючи додатковий строк для прийняття спадщини, суд враховує ту обставину, що тривалий час, починаючи з 1990-их років, виплати по ощадним книжкам державою не проводилися, позивач не могла передбачити факт поновлення цього процесу, в зв'язку з чим не вбачала для себе доцільним займатися оформленням своїх спадкових прав, тому суд вважає, що строк для прийняття спадщини пропущено з поважних причин, а позов, в свою чергу, підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.10, 11, 15, 60, 169, 209, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.1220- 1222, 1261, 1269, 1270, 1272, 1273 ЦК України , суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Петровської районної у місті Донецьку ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - три місяці, з моменту набрання чинності даного рішенням, для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд міста Донецька шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а в разі відсутності у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.



Суддя Г. В. Висоцька



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація