Судове рішення #24920150

Справа № 408/2056/12

Провадження №2-а/408/578/12



ПОСТАНОВА

іменем України



"27" вересня 2012 р.

Дзержинський районний суд у складі:

головуючого судді Масалітіна Н. А.,


при секретарі Куксенко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень , -


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до суду 21.03.2012 року із позовом, зазначивши, що він є пенсіонером, пенсія йому була призначено з 08.03.2010 року . В лютому 2012 р. він звернувся до відповідача із заявою з питання роз'яснення , яким чином йому була обчислена пенсія та застосування при обчисленні пенсії середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік, який становив 1906 грн.

13 березня 2012 року позивач отримав відповідь відповідача , з якої вбачається , що при обчислені йому пенсії було використано середню заробітну плату по Україні за 2009 рік , яка складає 1650,43 грн.

Вважає такі дії відповідача необґрунтованими та просив визнати нечинним розпорядження відповідача в частині застосування показника середньої заробітної плати

( доходу ) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні , з якої сплачено страхові внески за 2009 рік в розмірі 1650,43 грн. замість показника середньої заробітної плати працівників , зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік в розмірі 1906,00 грн. відповідно до ч.2 ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при обчисленні пенсії позивачу з 08.03.2010 року та зобов'язати відповідача здійснити йому нарахування пенсії відповідно до вимог ч.2 ст.40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , застосувавши при обчисленні пенсії показник середньої заробітної плати працівників , зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік в розмірі 1906,00 грн. з 21.09.2011 року та виплатити пенсію з урахуванням сум , що ним отримані .

Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився , про день та час слухання справи повідомлений належно .

Представник позивача ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась , надала заяву про розгляд справи у її відсутність ,підтримала позовні вимоги в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні .

Представник відповідача в судове засідання не з'явився , причини неявки суду невідомі .

Вислухавши представника позивача , вивчивши матеріали справи, суд вважає позов позивача таким , що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком за списком № 2 згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , яку йому призначено з 11 листопада 2011 року .

Розрахунок пенсії позивачу було роблено за формулою , де за основу береться коефіцієнт заробітної плати , коефіцієнт страхового стражу та середня заробітна плата по України за 2009 рік.

При обрахунку пенсії позивачу середня заробітна плата працівників , зайнятих у галузях економіки України , визначена відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року № 4-4 « Про затвердження порядку визначення показників середньої заробітної плати ( доходу ) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні , з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування « враховується при обчисленні пенсії « становить за 2009 рік - 1650,43 грн.

За даними Державного комітету статистики України , середня заробітна плата працівників , зайнятих у галузях економіки України , яка використовується при призначенні пенсії відповідно до Закону України « Про наукову та науково- технічну діяльність « за 2009 рік становить 1905,87 грн.

Оскільки позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", застосовувати при розрахунку розміру показник заробітної плати 1905,87 грн. , який застосовується для розрахунку пенсії виключно за Законом України « Про наукову та науково- технічну діяльність « немає законних підстав .

Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.2 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії ; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць ; К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Правове розуміння понять "середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України" та "показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка, відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії" є різними правовими категоріями в основі цієї різності лежить, перед усім, різні економічні критерії їх визначеності, в наслідок чого ототожнювати, змішувати ці понятті не передбачається можливим.

В зв'язку з наведеним відсутні підстави для задоволення вимог позивача.

На підставі ст.ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09.07.2003 року № 1058-IV та, керуючись ст.ст. 69,71,94,99-100, 158-163,167 КАС України, суд -


П О С Т А НО В И В :


В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень - відмовити .


Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів із дня складення постанови в повному обсязі з одночасним її поданням до апеляційної інстанції.



Суддя:Н. А. Масалітіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація