Справа № 1527 ас Головуючий і інстанції Кутья С.Д.
Категорія Доповідач Бондаренко Л.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня 3 дня. Апеляційний суд Донецької області у складі:
Головуючого: Пономарьової О.М. Суддів: Бабенко П.М., Бондаренко Л.І. При секретарі: Білявській І.Є.
Розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ворошиловського районного суду від 6 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління УМВС України в Донецькій області про призначення пенсії.
Заслухавши доповідача, пояснення представника Управління УМВС , перевіривши матеріали справи,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до апеляційного суду із апеляційною скаргою на постанову Ворошиловського районного суду м.Донецька від 6 червня 2006р.. якою відмовлено в задоволенні його вимог до Управління УМВС України в Донецькій області про призначення пенсії.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду, зобов'язавши відповідача призначити пенсію за вислугу років з 12 січня 2005р. Також зобов'язати провести перерахунок пенсії до 1 січня 2006р.
Представник відповідача проти доводів апеляційної скарги заперечує, вважає рішення суду законним і обґрунтованим.
Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Суд, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, виходив з того, що ОСОБА_1 на час звільнення з ОВС України у 1995р. не досяг 45 років.
12 січня 2005р. досяг 45 років.
Висновок суду про те, що ОСОБА_1 не мас право на отримання пенсії по вислуги років відповідає обставинам по справі, нормам матеріального закону.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач з 17 липня 1980р. по 16 жовтня 1989р. та з 22 вересня 1992р. по 14 липня 1995р. проходив службу в органах УМВС України і на час звільнення з органів внутрішніх справ його вислуга років складала 14 років, 2 місяці, 9 днів, не маючи досягнення 45 літнього віку. 12 січня 2005р. досяг 45 літнього віку.
У серпні 2005р. звернувся до УМВС із заявою про призначення йому пенсії.
Статтею 12 Закону України „Про пенсійне забезпечення' військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб'" від 09.04.1992р. в редакції від 04.07.2002р. з наступними змінами передбачено право на пенсію за вислугу років особам офіцерського складу, прапорщики. мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають пенсію за цим Законом, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45 річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених зі служби у зв"язку з засудженням за умисний злочин вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, а ті з них. що є інвалідами війни-незалежно від віку і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ.
Доводи у скарзі про необґрунтованість висновків суду, не є переконливими. Позивач ОСОБА_1 був звільнений зі служби 1995р. до набрання чинності змін, внесених 04.07.2002р. до вказаного Закону. На день звільнення він не мав необхідного загального трудового стажу та не досяг 45 річного віку.
Рішення суду відповідає нормам матеріального, процесуального права, підстав для скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст.200, 205, 206 КАС України, -УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Ворошиловського районного суду Донецької області від 6 червня 2006р. залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили негайно і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця до Вищого Адміністративного Суду України.