Судове рішення #24903388

Справа № 2 «о»/0529/152/2012



Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

28 вересня 2012 року м.Красноармійськ


Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого -судді Халаджи О.В.,

при секретарі Афендіковій А.О.

за участю представника заявника ОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Красноармійську справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,-


В С Т А Н О В И В :


Заявник, ОСОБА_2, 21 вересня 2012 року звернувся до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Обґрунтовуючи свої вимоги заявник вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його дідусь - ОСОБА_3. Після смерті дідуся була відкрита спадкова справа. Спадкоємцями після його справи є він та ОСОБА_4, ОСОБА_5.

Реалізувати своє право на спадкове майно заявник не може, оскільки в його свідоцтві про народження та в паспорті вписано прізвище ОСОБА_2, а у дідуся в свідоцтві про смерть ОСОБА_3.

Заявник вважає, що помилка виникла через те,що при народженні його батька свідоцтво про народження видавалося на російській мові, де на тій мові було вказано прізвище «ОСОБА_6». Потім при оформленні паспорту його батько вказав своє прізвище на українській мові «ОСОБА_6», а дід при оформленні свого паспорту вказав своє прізвище на українській мові «ОСОБА_3». Відповідно при його народженні прізвище було визначено по прізвищу батька, що відображено в свідоцтві про народження, потім йому було видано паспорт с таким же прізвищем «ОСОБА_2».

Той факт, що ОСОБА_3 був його дідом, можуть підтвердити ОСОБА_4, який є його рідним дядьком та ОСОБА_5, яка була другою дружиною його діда.

У зв»язку з тим, що його прізвище та прізвище його діда у офіційних документах викладені по різному, він не має юридичної можливості оформити своє право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті його дідуся.

Дана обставина примушує його звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Виходячи з наведеного заявник просить встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, є його дідом.

У судовому засіданні представник заявника доводи заяви підтримав, просив її задовольнити у повному обсязі.

Зацікавлені особи ОСОБА_4 та ОСОБА_5 заперечень проти заяви не надали.

Заслухавши представника заявника, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази у їх сукупності, суд вважає, що вимоги заявника обґрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі з таких підстав.

У відповідності з п. 6 ч. 1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3, свідоцтво про смерть видано відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Красноармійськ Красноармійського міськрайонного управління юстиції Донецької області, актовий запис № 18(а.с.4).

Крім того, у судовому засіданні встановлено, що зацікавлена особа по справі ОСОБА_4 є рідним братом ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, свідоцтво про смерть, актовий запис № 758 (а.с.20)

Заявник ОСОБА_2 є рідним сином ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_6 НОМЕР_1 (а.с.6)

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка дозволяють суду зробити висновок про те, що заявник ОСОБА_6 дійсно являється внуком померлого ОСОБА_3

Встановлення факту родинних відносин для заявника має юридичне значення, оскільки надає йому можливість реалізувати своє право на спадщину.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 256-257,294 ЦПК України суд, -


В И Р І Ш И В :


Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити.

Встановити факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 є дідом ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація