№ 2 - 2362/2012 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 жовтня 2012 року Алчевський міський суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Колядова В.Ю.
при секретарі Помогаловій І.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Алчевську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на гараж, визнання спадкоємцем за законом першої черги, визнання таким, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
13.09.2012 року позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, посилаючись на слідуючи обставини.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої входить гараж АДРЕСА_1 Заповіт померлий не складав. Даний гараж належить на праві користування ОСОБА_3, якому ще в 1960 році була виділена земельна ділянка для забудови спірного гаражу, відповідно до рішення Управління головного архітектора № 92 від 05.04.1960 року. Право користування за померлим зареєстроване в органах БТІ м. Алчевська, реєстровий № 1250 від 12.02.1975 року. Спадкоємцями за законом першої черги на спадкове майно після смерті ОСОБА_3 є вона, як донька померлого, та ОСОБА_2, як дружина померлого. Відповідач на спадкове майно не претендує та не проти, щоб спірний гараж був оформлений на неї. Фактично вона спадщину прийняла, оскільки по день смерті проживала разом з померлим та по цей час опікує спадкове майно. Коли виникло питання щодо оформлення спадкового майна в нотаріальному порядку їй було відмовлено, оскільки право власності на гараж в органах БТІ не оформлено.
За таких обставин вона звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_3 право власності на гараж АДРЕСА_1 визнати її спадкоємицею за законом першої черги після смерті батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1; визнати її такою, що прийняла спадщину у вигляді спірного нерухомого майна, що відкрилося після смерті її батька та визнати за нею право власності на спадкове майно.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та наполягала на їх задоволенні.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти його задоволення.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є такими, що відповідають вимогам чинного законодавства і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, згідно рішення Управління головного архітектора № 92 від 05.04.1960 року та витягу із рішення виконкому Алчевської міської ради № 537 від 19.05.2009 року ОСОБА_3 є користувачем гаражу АДРЕСА_1 (а.с. 11, 12).
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого 01.07.2011 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Алчевського міського управління юстиції у Луганській області, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 3).
Зі свідоцтва про одруження серії НОМЕР_2, виданого 09.01.1966 року міським ЗАГС м. Алчевська Луганської області, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 є чоловіком та дружиною (а.с. 4).
Зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 25.03.1976 року відділом ЗАГС м. Алчевська Луганської області, та свідоцтва про одруження, серії НОМЕР_4, виданого 09.08.1997 року Алчевським міським відділом реєстрації актів громадянського стану Луганської області на ім'я ОСОБА_1, її батьком є ОСОБА_3 (а.с. 7, 10).
Ст. 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Оскільки у судовому засіданні знайшло підтвердження, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, суд вважає за необхідне визнати її спадкоємицею за законом першої черги після смерті батька.
Ч. 3 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Оскільки ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_3 на час відкриття спадщини, суд вважає можливим визнати її такою, що прийняла спадщину у вигляді гаражу АДРЕСА_1.
Суд приходить до висновку, що оскільки ОСОБА_1 повністю володіє і користується набутим майном, її дії не суперечать закону, то згідно зі ст. 328 ЦК України за нею можливо визнати право власності на гараж АДРЕСА_1.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 208-209, 212-215 ЦПК, ст. ст. 328, 376, 1261, 1268 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на гараж, визнання спадкоємцем за законом першої черги, визнання таким, що прийняла спадщину та визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на гараж АДРЕСА_1
Визнати ОСОБА_1 спадкоємицею за законом першої черги після смерті батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати ОСОБА_1 такою, що прийняла спадщину, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді гаражу АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження і може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Алчевський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя: В.Ю. Колядов