Судове рішення #24897725



Справа № 2604/750/2012

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


"02" лютого 2012 р.

Дніпровський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді Галагана В.І.,

при секретарі Савченко Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -


в с т а н о в и в :


Позивачка ОСОБА_1, звертаючись з позовом до суду, просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на її користь для утримання неповнолітнього сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 25% з усіх видів заробітку щомісячно від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.

02.02.2012 року в судовому засіданні позивачкою внесено зміни до позовних вимог, відповідно до яких просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на її користь для утримання неповнолітнього сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття.

Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, з урахуванням внесених змін з підстав, викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити, додатково пояснила, що рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 30 вересня 2011 року шлюб між нею та відповідачем розірвано, від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, після розірвання шлюбу вона вимушена самостійно утримувати сина, відповідач не дає матеріальної допомоги на утримання дитини, тому позивачка просить стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання сина в розмірі ? частини всіх видів заробітку відповідача, оскільки син проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, відповідач має постійний заробіток та спроможний надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, однак врегулювати це питання в позасудовому порядку не є можливим.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити позов про стягнення з нього на користь позивачки аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття

Заслухавши пояснення позивачки ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї (ст.150 Сімейного кодексу України).

Судом встановлено, що рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 30 вересня 2011 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано. (а.с. 7)

Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві 20 квітня 2010 року. (а.с. 3)

За даними довідки Форми № 3 від 28.12.2011 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1. (а.с. 8)

Згідно довідки про доходи від 30.01.2012 року № 1, ОСОБА_2 працює на посаді юрисконсульта у ТОВ «Претор Лоерс Груп», загальна сума доходу якого за період з липня 2011 року по грудень 2011 року становить 5943,04 грн. (а.с. 12)

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з частиною 3 статті 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 79 Сімейного кодексу України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Судом встановлено, що на даний час дитина проживає разом із матір'ю за місцем її проживання, відповідач не відмовляється надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, виявив бажання сплачувати аліменти на користь позивачки на утримання сина в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дитиною повноліття, що не заперечено позивачкою під час судового розгляду справи.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що за обставин, що склалися, позов ОСОБА_1, який поданий в інтересах неповнолітньої дитини, підлягає до задоволення, суд, діючи в межах заявлених позовних вимог, присуджує відповідачу до сплати аліменти на користь позивачки на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до повноліття дитини, при цьому суд бере до уваги, що відповідач є особою працездатного віку, має офіційне місце роботи, не має інших утриманців та соціальних зобов'язань, які могли бути враховані при визначенні розміру аліментів, також відповідач визнав позов в повному обсязі, тому у відповідності до положення ч. 4 ст. 174 Цивільного процесуального кодексу України, у різі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини підлягає до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд допускає негайне виконання рішення суду у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

З урахуванням задоволення позову, стягненню з відповідача на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 214,60 гривень.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 79, 141, 150, 180-184 Сімейного кодексу України, Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 року № 3, ст.ст. 10, 57-60, 79, 88, 208-209, 212-215, 218, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

в и р і ш и в:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця міста Києва, працюючого на посаді юрисконсульта ТОВ «Претор Лоерс Груп»за адресою: м. Київ, вул. Межигірська, 25, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженки міста Києва, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_3, на утримання неповнолітньої дитини -сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян, починаючи з 10 січня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



С у д д я:

















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація