УХВАЛА
17 вересня 2012 р. 2а/0470/10962/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Степаненко В.В. , розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності , -
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровська міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності.
Відповідно до пункту 3 частини першої 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
У відповідності до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
При подачі вказаного позову суб'єктом владних повноважень не виконана вказана вимога закону, докази направлення відповідачу копії позову з додатками в наданих матеріалах відсутні. Згідно роз`яснення, викладеного в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України від 16.11.2011 року № 2091/11/13-11, належним доказом надіслання суб`єктом владних повноважень відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів є опис вкладення разом з розрахунковим документом.
Крім того, позивачу необхідно надати до суду довідку про взяття на облік відповідача у Дніпропетровській міжрайонній державній податковій інспекції, витяг та довідку з ЄДРПОУ щодо відповідача станом на вересень 2012 року, довідку про стан розрахунків з бюджетом на день звернення до суду.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного суд залишає подану заяву без руху та пропонує позивачу усунути наступні недоліки, а саме надати до суду:
- належні докази направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- довідку про взяття на облік відповідача у Дніпропетровській міжрайонній державній податковій інспекції;
- витяг та довідку з ЄДРПОУ щодо відповідача станом на вересень 2012 року;
- довідку про стан розрахунків з бюджетом на день звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - залишити без руху.
Позивачу протягом 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, які зазначені в ухвалі. 17 вересня 2012 р.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.В. Степаненко