Апеляційний суд м. Києва
вул. Солом»янська,№2-а
____________________________________________________________________
Справа №22-11021/12 Головуючий у 1 інстанції - Голік Н.О.
Доповідач - Панченко М.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2012 року м.Київ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м.Києва у складі:
головуючого - Панченка М.М.
суддів - Кирилюк Г.М., Вербової І.М.
при секретарі - Шиян М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, яка діє за дорученням ОСОБА_2, на ухвалу Шевченківського районного суду м.Києва від 6 червня 2012 року про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності,-
В С Т А Н О В И Л А:
В ході розгляду справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності ухвалою Шевченківського районного суду м.Києва на підставі п.1 ч.1 ст.201 ЦПК України провадження зупинене у зв»язку зі смертю сторони у спорі, в якому правовідносини допускають правонаступництво.
Не погоджуючись з ухвалою в частині зупинення провадження у справі, ОСОБА_1, яка діє за дорученням ОСОБА_2, оскаржила її в апеляційному порядку.
Колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить відхилити з таких підстав.
Встановлено, що предметом спірних правовідносин є вимога ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру, яка незаконно вибула з володіння позивачки.
Згідно наданого суду свідоцтва про смерть позивачки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, судом, у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.201 ЦПК України зупинене провадження до прийняття спадщини після померлої.
Так, відповідно до п.1 ч.1 ст.201 ЦПК України суд зобов»язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.
А в силу ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Оскільки шестимісячний термін прийняття спадщини закінчується 3 листопада 2012 року, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зупинив провадження у справі з дотриманням вимог закону.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Керуючись ст.ст.307,308,201,312 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, яка діє за дорученням ОСОБА_2, відхилити, а ухвалу Шевченківського районного суду м.Києва від 6 червня 2012 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Головуючий
Судді