Судове рішення #24884705

УКРАЇНА


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

1


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


5 липня 2012 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду м. Києва у складі:

головуючого судді - Корнієнко Т.Ю.,

суддів - Мосьондза І.А., Новова С.О.,

за участю прокурора - Тертичного О.А.,

захисника - ОСОБА_1,

засудженого - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на вирок Дарницького районного суду м. Києва від 10 січня 2012 року,

встановила:

Цим вироком

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Києва, українець, громадянин України, який не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше двічі судимий, останній раз 04.11.2004 року Голосіївським районним судом м. Києва за ч.2 ст. 309 КК України на 2 роки 3 місяці позбавлення волі, звільнений 02.03.2006 року по відбуттю строку покарання,

засуджений за ч. 2 ст. 309 КК України на 3 роки позбавлення волі, за ч. 2 ст. 307 КК України із застосуванням ст. 69 КК України на 4 роки позбавлення волі. На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його власністю. По справі вирішено питання щодо речових доказів.


Згідно з вироком, ОСОБА_2 13.08.2006 року, приблизно о 14 год. 30 хв., знаходячись на території Дарницького ринку, що розташований по вул. Бориспільській, 1 в м. Києві у невстановленої досудовим слідством особи, за 3 грн. незаконно повторно придбав наркотичний засіб - висушені макові головки, в кількості 19 шт., які став незаконно зберігати при собі для власного вживання без мети збуту. В цей же день, приблизно о 14 год. 50 хв. на трамвайній зупинці, яка знаходиться неподалік Дарницького ринку по вул. Бориспільській 1 в м. Києві, ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції, які в ході поверхневого огляду виявили у нього наркотичний засіб - висушені макові головки, після чого він був доставлений до службового приміщення ДІМ Дарницького РУ ГУ МВС України в м. Києві по вул. Ілліча, 10/5, де в присутності понятих у нього були вилучені раніше виявлені 19 макових головок.

Макова солома, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» «Таблиці 1» в «Списку №1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено», є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Крім того, ОСОБА_2, 17.03.2007 року, приблизно о 14 год. 00 хв., повторно, умисно, з метою незаконного придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів для власного вживання, без мети збуту, знаходячись у невстановленому досудовим слідством місці, біля автобусної зупинки «Бульвар Давидова», яка розташована на житловому масиві «Русанівка» Дніпровського району м. Києва, у невстановленої досудовим слідством особи, за грошові кошти в сумі 30 грн., незаконно придбав невстановлену досудовим слідством кількість наркотичного засобу - опій ацетильований, який ОСОБА_2 незаконно зберігаючи при собі, громадським транспортом незаконно перевіз за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1, де в подальшому ОСОБА_2 незаконно зберігав вище вказаний наркотичний засіб для особистого вжитку, без мети збуту.

Після цього, 19.03.2007 року, приблизно о 14 год. 30 хв., в ході поверхневого огляду квартири АДРЕСА_1, де проживає ОСОБА_2, працівниками міліції було виявлено та вилучено: керамічну чашечку білого кольору з візерунком, в якій містяться ватні туруни просякнуті особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - опієм ацетильованим, медичний шприц одноразового використання, місткістю 10 мл. з ін'єкційною голкою та футляром до неї, у середині якого знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований, медичний шприц одноразового використання місткістю 5 мл з ін'єкційною голкою до неї, у середині якого знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований, медичний шприц одноразового використання місткістю 2 мл з ін'єкційною голкою та футляром до неї, у середині якого знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований, які ОСОБА_2 незаконно зберігав для особистого вжитку без мети збуту.

Згідно з висновком експерта №249 від 19.04.2006 року в речовині (об.1) світло-коричневого кольору, якою просякнуті ватні туруни, виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,01 г.

На внутрішніх поверхнях шприца (об.2) виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,01 г.

На внутрішніх поверхнях шприців (об.3-5) слідів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів не виявлено.

При попередньому дослідженні, згідно з довідкою спеціаліста №0338 від 22.03.2006 року, в речовині (об.1) світло-коричневого кольору, якою просякнуті ватні туруни, виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,05 г.

В рідині (об.2) коричневого кольору виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,04 г.

В залишках рідини (об.3) коричневого кольору виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,01 г.

В залишках рідини (об.4) коричневого кольору виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,01 г.

В залишках рідини (об.4) коричневого кольору виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено опій ацетильований. Маса опію ацетильованого в перерахунку на суху речовину становить 0,01 г.

Опій (ацетильований опій), згідно з затвердженим постановою Кабінету Міністрів №770 в 06.05.2000 р. «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (таблиця 1, список №1) віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

Крім того, ОСОБА_2 в невстановлений досудовим слідством день, час та місці, повторно, умисно, без мети збуту, за невстановлених досудовим слідством обставин придбав невстановлену масу особливо небезпечного наркотичного засобу героїн, який зберігав в квартирі АДРЕСА_1 в м. Києві, без мети збуту.

Після цього, 14.09.2009 року, в період часу з 15 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв. під час проведення санкціонованого постановою Дарницького районного суду м. Києва від 14.07.2009 року обшуку в АДРЕСА_1, за місцем проживання ОСОБА_2, працівниками міліції було виявлено та вилучено: медичну пляшечку зі скла темно-коричневого кольору місткістю 100 мл. в середині якої знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - диацетилморфін (героїн), 2 пластмасових мірних стаканчики з поділками на 30 мл, в середині яких знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - диацетилморфін (героїн), медичний шприц одноразового використання місткістю 1 мл. в середині якого знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - диацетилморфін (героїн), 2 медичних шприца одноразового використання місткістю 10 мл, в середині яких знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонено - диацетилморфін (героїн), які ОСОБА_2 незаконно, повторно, придбав та зберігав для особистого вжитку без мети збуту.

Згідно висновку експерта №2687х від 28.12.2009 року в наданих на дослідження рідинах (об. 1, 4, 8,9) та в нашаруваннях на внутрішній поверхні пластикових стаканів (об. 2,3), вилучених у ОСОБА_2 виявлено диацетилморфін (героїн), що свідчить про наявність в рідинах та предметах особливо небезпечного наркотичного засобу - героїну.

Маса героїну в рідинах становить 0,004 г (об.1), 0,001г (об.4), 0,003 г (об.8) та 0,004 г (об.9), а в нашаруваннях на внутрішній поверхні пластикових стаканів (об.2,3) виявлено героїн в слідовій кількості.

Загальна маса диацетилморфіну (героїну) (в перерахунку на суху речовину) в нашаруваннях на внутрішній поверхні предметів становить 0,012 г (об. 1,4,8,9).

Згідно висновку спеціаліста №4166х від 25.09.2009 року: «Маса героїну становить в нашаруваннях на внутрішній поверхні предметів становить 0,007г (об.1), 0,005г (об.2), 0,006г (об.3) та 0,001г (об.4). Загальна маса диацетилморфіну (героїну) (в перерахунку на суху речовину) в нашаруваннях на внутрішній поверхні предметів становить 0,019 г (об. 1-4)».

Героїн, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000 р. «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів». «Список №1 особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено в «Таблиці 1», є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Крім того, ОСОБА_2 в невстановлений досудовим слідством день, час та місці, умисно, повторно, за невстановлених досудовим слідством обставин, з метою збуту, придбав невстановлену масу особливо небезпечного наркотичного засобу - опію ацетильованого, який незаконно зберігав в невстановленому досудовим слідством місці, з метою збуту.

06.04.2009 року, приблизно о 18 год. 00 хв., ОСОБА_2, знаходячись неподалік АДРЕСА_1, за 250 грн., незаконно збув ОСОБА_3 особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, приблизно 5 мл., який знаходився в медичному шприці одноразового використання місткістю 5 мл.

Згідно висновку експерта №326 від 21.04.2009 року, надана на дослідження рідина коричневого кольору вилучена у ОСОБА_3, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований. Маса опію ацетильованого у перерахунку на суху речовину становить 0,07 г.

Опій (ацетильований опій), згідно з затвердженим постановою Кабінету Міністрів №770 в 06.05.2000 р. «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» (таблиця 1, список №1) віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

Крім того, ОСОБА_2 в невстановлений досудовим слідством день, час та місці, повторно, умисно, з метою збуту, незаконно, у невстановленої досудовим слідством особи, придбав невстановлену масу особливо небезпечного наркотичного засобу опію ацетильованого з наявністю в рідині особливо небезпечного наркотичного засобу героїн, який незаконно зберігав в невстановленому досудовим слідством місці, з метою збуту.

13.06.2009 року, приблизно о 15 год. 00 хв., ОСОБА_2 умисно, повторно, знаходячись неподалік АДРЕСА_1, за грошові кошти в сумі 360 грн. незаконно збув ОСОБА_3 медичний ін'єкційний шприц одноразового використання місткістю 10 мл. з рідиною біля 7 мл. з особливо небезпечним наркотичним засобом опієм ацетильованим з наявністю в рідині особливо небезпечного наркотичного засобу героїн.

Згідно висновку експерта №1530х від 16.07.2009 року, в наданій на дослідження рідині масою 6,520 г (об.1), яка була вилучена у ОСОБА_3 (як відомо з постанови про призначення хімічної експертизи), виявлено наркотичні алкалоїди опій та їх похідні - морфій, кодеїн, ацетил морфін та діацетилморфін (героїн).

В наданій на дослідження рідині (об.1), виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні - морфій, кодеїн, ацетил морфін та діацетилморфін (героїн), що свідчить про наявність в рідині особливо небезпечного наркотичного засобу - опій ацетильованого, що містить особливо небезпечний наркотичний засіб - діацетилморфін (героїн).

Маса опію (ацетильованого) (в перерахунку на суху речовину) в рідині становить 0,205 г. (об.1).

Маса героїну у наданій рідині становить 0,069 г. (об.1).

Згідно висновку спеціаліста № 2759х від 22.06.2009 року, маса опію (ацетильованого) (в перерахунку на суху речовину) в рідині становила 0,216 г. (об.1). Маса героїну у наданій рідині становила 0,073 г. (об.1).

Героїн та опій ацетильований згідно Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 6.05.2000 року «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» «Список №1 особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено» в «Таблиці 1» є особливо небезпечними наркотичними засобами.


В апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, просить вирок суду скасувати в частині призначеного покарання в зв'язку з невідповідністю призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину внаслідок надмірної м'якості та необґрунтованого застосування ст.69 КК України до покарання, призначеного ОСОБА_2 за ч.2 ст.307 КК України, та постановити новий вирок, яким призначити ОСОБА_2 покарання за ч.2 ст. 309 КК України у виді 4 років позбавлення волі, за ч.2 ст. 307 КК України покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточно покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Свої доводи прокурор мотивує тим, що суд першої інстанції не взяв до уваги та не дав належної оцінки ступеню тяжкості вчинених злочинів, обставин та характер їх вчинення.


В запереченнях на апеляцію засуджений ОСОБА_2, вважаючи вирок суду законним та обґрунтованим. просить врахувати його сімейний стан, відсутність обставин, які обтяжують покарання, його щире каяття і намагання позбавитись від наркотичної залежності, і залишити вирок суду без змін.


Заслухавши доповідача, пояснення прокурора на підтримку апеляції державного обвинувача, пояснення засудженого та його захисника, які заперечували проти задоволення апеляції прокурора, вважаючи вирок суду першої інстанції законним та обґрунтованим, провівши судові дебати, заслухавши останнє слово засудженого, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи, викладені в апеляції, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.

Висновки суду першої інстанції щодо встановлених судом фактичних обставин справи і кваліфікації дій засудженого за ч.2 cт.309, ч.2 cт.307 КК України та дотримання судом вимог кримінально-процесуального закону під час розгляду справи не оспорюються в апеляції, а тому не є предметом апеляційного розгляду, відповідно до вимог ч.1 ст. 365 КПК України.

Призначаючи покарання ОСОБА_2 суд у відповідності до ст. 65 КК України врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно ст.12 КК України, віднесений до категорії тяжких, його суспільну небезпеку, дані про особу засудженого, який раніше судимий, позитивно характеризується за місцем проживання.

Як підставу для застосування ст.69 КК України суд врахував наявність пом'якшуючих покарання обставин - визнання вини та щире каяття.

Суд також врахував намагання засудженого позбавитись від наркотичної залежності, що він двічі в період з 18.06.2009 року по 03.07.2009 року та з 20.10.2009 року по 16.11.2009 року проходив лікування від наркоманії.

Наведене значно знижує ступінь суспільної небезпеки вчинених злочинів, і на думку колегії суддів, з урахуванням конкретних обставин справи, давало районному суду підстави для призначення ОСОБА_2 покарання за ч.2 ст.307 КК України нижче нижчої межі, ніж передбачено санкцією цієї статті.

Таким чином суд в повній мірі врахував всі обставини, на які посилається в апеляції прокурор, інших підстав для призначення більш суворого покарання прокурор в апеляції не навів, і з матеріалів справи таких даних не вбачається, тому колегія суддів вважає, що підстав для скасування вироку в частині призначеного покарання і постановлення нового вироку з призначенням більш суворого покарання немає.

Погоджуючись з рішенням районного суду колегія суддів також враховує сімейний стан засудженого, те що його брат помер, а мати є інвалідом, і вважає, що призначене судом покарання ОСОБА_2 за своїм видом і розміром є справедливим, необхідним і достатнім для його виправлення, перевиховання та попередження нових злочинів.

Вираховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляції прокурора.


Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів


ухвалила:

Апеляційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції - залишити без задоволення, а вирок Дарницького районного суду м. Києва від 10 січня 2012 року щодо ОСОБА_2, без змін.


Судді:



Корнієнко Т.Ю. Мосьондз І.А. Новов С.О.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація