Справа № 2-а-61/12
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2012 року Ровеньківський міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Жадана О.П.,
при секретарі Погорєловій С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ровеньки адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області про відмову в призначенні пенсії за віком, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому вказує, що 15 лютого 2012 року у нього виникло право на пенсійне забезпечення відповідно до діючого законодавства. 15.02.2012 року позивачем через уповноважену посадову особу підприємства, де він працює, до Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області була подана заява про призначення пенсії відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Однак, рішення відділу з призначення пенсій Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області від 13.03.2012 року, позивачу було відмовлено у призначення такої пенсії у зв'язку з тим, що до стажу роботи, що надає право на пенсію незалежно від віку не був зарахований період роботи в МПП «Шахтар»з 01.03.1999 року по 18.03.2002 року, про що йому було письмово повідомлено.
Позивач з цим не згоден та вважає, що він має право на призначення пенсії, оскільки в зазначені періоди часу був безпосередньо зайнятий повний робочий день на підземних гірничих роботах на підприємствах по видобутку вугілля юридичної особи державного підприємства по видобутку вугілля «Ровенькиантрацит»за професією прохідник відповідно до трудової угоди.
Відповідно до діючого законодавства право на пенсію незалежно від віку мають усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах діючих шахт по видобутку вугілля, що безпосередньо відповідає його трудовій діяльності. Тому позивач вважає, що відповідачем було безпідставно відмолено в призначенні пенсії
У зв'язку з викладеним, позивач просить суд скасувати рішення відділу з призначення пенсій від 13.03.2012 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області зарахувати період роботи в МПП «Шахтар»з 01.03.1999 року по 18.03.2002 року до його стажу підземної роботи, який дає право на пенсію згідно до статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та призначити йому пенсію з моменту виникнення його права, тобто з 15 лютого 2012 року.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 за довіреністю -ОСОБА_2 заявлені позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача - Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області, позовні вимоги не визнала, просить у їх задоволенні відмовити за необґрунтованістю. Суду надала пояснення, що згідно до наданих до заяви про призначення пенсії за віком на пільгових умовах документів, ОСОБА_1 має 22 роки 10 місяців 24 дні загального стажу, на провідних підземних професіях -10 років 9 місяців 11 днів, на інших підземних професіях -5 років 2 місяці 20 днів, військова служба, яка зараховується до пільгового стажу для визначення права на пенсію -2 роки 5 місяців 23 дні, навчання, яке зараховується до пільгового стажу для визначення права на пенсію -9 місяців 17 днів, за списком №1 -2 роки 10 місяців 16 днів. Стаж зараховано по 30 листопада 2011 року. Стаж роботи, який дає право на пенсію за віком на умовах ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»становить 21 рік 9 місяців 11 днів, таким чином станом на 15.02.2012 року стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах недостатньо, оскільки такого стажу менше 25 років, тому права на пенсію на пільгових умовах у позивача не має. Період роботи в МПП «Шахтар»з 01.03.1999 року по 18.03.2002 року зараховано до стажу роботи за списком №1, але не повністю, а в кількості 2 роки 10 місяців 16 днів, оскільки згідно наданих архівних довідок, а саме довідки №806 від 21.10.2011 року, кількість спусків в шахту не в кожному місяці відповідала зайнятості повний робочий день під землею. Жоден з наданих позивачем документів не містить інформації про його зайнятість на роботах по видобутку вугілля або інших корисних копалин. Згідно до статуту МПП «Шахтар»серед видів діяльності підприємства відсутні видобуток вугілля або інших корисних копалин та будівництво вугільних (сланцевих) шахт. Таким чином, період роботи позивача з 01.03.1999 року по 18.03.2002 року прохідником в МПП «Шахтар»не підлягає зарахуванню до стажу, що дає право на пенсію відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Просить у задоволені позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що згідно копії трудової книжки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4-10), відповідно до якої 03.03.1999 року він був прийнятий до МПП «Шахтар»прохідником 6 розряду з повним робочим днем під землею. 18.03.2002 року ОСОБА_1 був звільнений з МПП «Шахтар»у зв'язку з переводом до РШБУ-1 на підставі п. 5 ст. 36 КЗпП України.
В матеріалах справи міститься рішення відділу з призначення пенсій Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області від 13.03.2012 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 (а.с. 3), ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно до частини першої статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»через відсутність у ОСОБА_1 25-річного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних
колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років. При наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок за кожний повний рік цих робіт пенсійний вік, передбачений статтею 12 цього Закону, знижується на 1 рік.
Згідно архівної довідки трудового архіву виконкому Ровеньківської міської ради Луганської області №265 від 25.05.2012 року (а.с. 11), ОСОБА_1 за документами МПП «Шахтар»у період з 1999 року по 2002 рік рахувався прохідником з повним робочим днем під землею.
Архівною довідкою трудового архіву виконкому Ровеньківської міської ради Луганської області №264 від 25.05.2012 року передбачено, що за період з березня по грудень 1999 року ОСОБА_1 працював прохідником з повним робочим днем під землею на ш. Космонавтів та ш. Дзержинського почергово (а.с. 12).
Також судом встановлено, що у 2000 році ОСОБА_1 працював прохідником з повним робочим днем під землею на ш. Космонавтів, ш. 81-а Київська, ш. 2 Дзержинського (а.с. 13), у 2001 році ОСОБА_1 працював прохідником з повним робочим днем під землею на ш. Космонавтів, ш. Фрунзе та ш. Вахрушева, а за період з січня по березень 2002 року інформація щодо шахти, на якій працював ОСОБА_1 в архівній довідці трудового архіву виконкому Ровеньківської міської ради Луганської області №267 від 25.05.2012 року не зазначена (а.с. 14).
Відповідно до п. 1 Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №202 від 31 березня 1994 року, усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю), які працюють на підземних гірничих роботах в шахтах і на будівництві
вугільних (сланцевих) шахт, мають право на пенсію незалежно від віку.
У судовому засіданні було встановлено, що за час роботи в МПП «Шахтар»позивач ОСОБА_1 працював прохідником у Відокремленому підрозділі «Шахта імені Ф.Е. Дзержинського»Державного підприємства «Ровенькиантрацит», у Відокремленому підрозділі «Шахта №81 Київська»Державного підприємства «Ровенькиантрацит», у Відокремленому підрозділі «Шахта імені М.В. Фрунзе»Державного підприємства «Ровенькиантрацит», у Відокремленому підрозділі «Шахта імені Космонавтів»Державного підприємства «Ровенькиантрацит», у Відокремленому підрозділі «Шахта імені В.В. Вахрушева»Державного підприємства «Ровенькиантрацит», які відповідно довідок з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) за КВЕД-2005 займаються різними видами діяльності, зокрема, добуванням та збагаченням кам'яного вугілля (а.с. 31-36).
Згідно Статуту Державного підприємства «Ровенькиантрацит»(а.с. 37-39), підприємство є правонаступником прав та обов'язків реорганізованих шляхом злиття ДХК «Ровенькиантрацит»та державних відкритих акціонерних товариств -дочірніх підприємств ДХК «Ровенькиантрацит», зокрема «Шахта імені Ф.Е. Дзержинського», «Шахта №81 Київська», «Шахта імені М.В. Фрунзе», «Шахта імені Космонавтів», «Шахта імені В.В. Вахрушева». Основним напрямком діяльності підприємства є підземне видобування кам'яного вугілля.
Відповідно до архівної довідки Відділу кадрів ДП «Ровенькиантрацит»(а.с. 40), створене у 1980 році виробниче об'єднання «Ровенькиантрацит»в червні 1996 року було перетворене у ВАТ «Ровенькиантрацит. В квітні 1997 році ВАТ «Ровенькиантрацит»було реорганізоване у Державну холдингову компанію «Ровенькиантрацит». В квітні 2003 року на базі ДХК «Ровенькиантрацит»було створене Державне підприємство «Ровенькиантрацит».
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що жоден з наданих позивачем документів не містить інформації про його зайнятість на роботах по видобутку вугілля або інших корисних копалин, а також те, що серед видів діяльності підприємства МПП «Шахтар»відсутні видобуток вугілля або інших корисних копалин та будівництво вугільних (сланцевих) шахт, оскільки у судовому засіданні встановлено та підтверджено архівними довідками та статутом підприємства, що ОСОБА_1 за період з березня 1999 року по березень 2002 року працював у Відокремлених підрозділах державного підприємства «Ровенькиантрацит», основним напрямком діяльності якого є підземне видобування кам'яного вугілля.
Згідно до ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення», звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.
Відповідно до 162 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Оцінюючи надані сторонами докази та обставини, якими вони обґрунтовуються, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_1 має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах з наведених вище підстав.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 7,14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №202 від 31 березня 1994 року, ст.ст. 17, 18, 71, 158, 160-163, 167, 185, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити. Скасувати рішення відділу з призначення пенсій Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області від 13.03.2012 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1.
Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в місті Ровеньки Луганської області зарахувати період роботи в МПП «Шахтар»з 01 березня 1999 року по 18 березня 2002 року до стажу підземної роботи ОСОБА_1, який дає право на пенсію згідно до статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»та призначити ОСОБА_1 пенсію з моменту виникнення його права, тобто з 15 лютого 2012 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ровеньківський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її проголошення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не буде подано.
Суддя О.П. Жадан
- Номер: 2-аво/748/23/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-61/12
- Суд: Чернігівський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Жадан О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2020
- Дата етапу: 14.08.2020
- Номер: 2-а-31/13
- Опис: про перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-61/12
- Суд: Печерський районний суд міста Києва
- Суддя: Жадан О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.02.2012
- Дата етапу: 17.07.2013