Судове рішення #248768
Справа № 22-а - 1012

Справа № 22-а - 1012                             Головуючий у І інстанції Заріцький C.M.

Категорія 12                                                                    Доповідач Лащенко В.Д.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі: головуючого -Лащенка В.Д. суддів - Корзаченко І.Ф., Червінко К.С. при секретарі - Зозулі Н.С.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою Вишгородської районної ради на постанову Вишгородського районного суду Київської області від 22 травня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Вишгородської районної ради про визнання незаконним рішення,

встановила:

У лютому 2006 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися в суд з позовом до Вишгородської районної ради про визнання незаконним рішення. В позовній заяві зазначали, що в газеті «Вишгород» від 21.01.2006р. №3 (531) опубліковано рішення Вишгородської районної ради №266-25-ІУ від 20.12.2005р. «Про тарифи на послуги опалення, гаряче водопостачання та вивезення твердих побутових відходів». Вказаним рішенням та додатком №1 до нього встановлені для населення м. Вишгорода тарифи на опалення та гаряче водопостачання з 15 жовтня 2005 року. У зв'язку з тим, що вони проживають в м. Вишгороді, нарахування оплати за вказані послуги здійснюється на підставі оспорюваного незаконного рішення. Таким чином, прийняте відповідачем рішення безпосередньо стосується їх прав та обов'язків..

Вважають, що прийняте відповідачем рішення є незаконним і має бути скасоване, оскільки прийняте всупереч ст.58 Конституції України (дія в часі нормативно-правових актів) та ч.5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (набрання чинності рішення). Цим рішенням, прийнятим 20 грудня 2005р. і опублікованим 21 січня 2006р., затверджені тарифи з 15 жовтня 2005р., тобто на 3 місяці раніше. Таке затвердження порушує будь-які конституційні принципи набрання чинності та дії в часі нормативно-правових актів.

Крім того відповідно до ч.5 ст.32 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" виробник попереджає споживача не пізніше як за тридцять днів про зміну тарифів на послуги. Таким чином зміна тарифів на послуги з гарячого водопостачання та опалення можлива лише в порядку, встановленому законодавством, та за умови попередження про це споживача не пізніше як за тридцять днів. Своєчасного (не пізніше ніж за 30 днів) попередження про підвищення тарифів виробником послуг (ВРКП "Вишгородтепломережа") зроблено не було.

Постановою Вишгородського районного суду від 22 травня 2006 року позов задоволено. Постановлено визнати протиправним та скасувати рішення Вишгородської районної ради від 20 грудня 2005 року „Про тарифи на послуги опалення, гаряче водопостачання та вивезення твердих побутових відходів" та додаток № 1 до нього в частині встановлення тарифів на опалення та гаряче водопостачання для населення м. Вишгорода з 15 жовтня 2005 року.

В апеляційній скарзі Вишгородська районна рада просить скасувати постанову суду, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права.

Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що 20 грудня 2005 року Вишгородською районною радою прийнято рішення „Про тарифи на послуги опалення, гаряче водопостачання та   вивезення   твердих   побутових   відходів",   яким   затверджено   тарифи Вишгородському                                  районному комунальному підприємству „Вишгородтепломережа" на послуги опалення та гаряче водопостачання з 15 жовтня 2005 року. Вказане рішення ради було опубліковано 21 січня 2006 року в газеті Вишгородської міської ради „Вишгород". Відповідно до вимог ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом"якшують або скасовують відповідальністю особи.

За таких обставин суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про незаконність рішення районної ради про встановлення тарифів на опалення та гаряче водопостачання для населення м. Вишгорода з 15 жовтня 2005 року.

Доводи апеляційної скарги не можуть бути враховані, оскільки не спростовують висновку суду про неправомірність рішення ради про встановлення тарифів з 15 жовтня 2005 року, тобто за період до ухвалення рішення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів,

ухвалила:

Апеляційну скаргу Вишгородської районної ради залишити без задоволення, а постанову Вишгородського районного суду Київської області від 22 травня 2006 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація