Справа № 22ас-1096 / 2006 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія: 22 Татарського В.О.
Доповідач: Копаничук С.Г.
Ухвала
Апеляційного суду Вінницької області від 22 вересня 2006 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія судців судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Копаничук С.Г. Суддів: Матківської М.В., Оніщука В.В. При секретарі: Шевчук Л.В.
За участю: позивача ОСОБА_1 та його представника - ОСОБА_2. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за апеляційною скаргою Вінницького обласного військового комісаріату на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання неправомірними дій в обмежені нарахування та виплати підвищення до пенсії як учаснику бойових дій та зобов'язати здійснити перерахунок розміру підвищення до пенсії,-
Встановила:
В травні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання неправомірними дій в обмежені нарахування та виплати підвищення до пенсії як учаснику бойових дій та зобов'язати здійснити перерахунок розміру підвищення до пенсії, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що він являється учасником бойових дій, пенсіонером МО України, згідно ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» має право на отримання підвищення до пенсії як учасник бойових дій, в розмірі 150 % мінімальної пенсії за віком, згідно Бюджетного Кодексу України розмір мінімальної пенсії за віком встановлюється Законом України «Про Державний Бюджет» на відповідний рік, ст. 46 Конституції визначає, що мінімальна пенсія за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. При цьому зазначив, що перерахунок підвищень до призначеної пенсії за період з 1 липня 2003 року відповідачем не був здійснений, незважаючи на внесення змін в чинне законодавство.
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року позов задоволено. Зобов'язано Вінницький обласний військовий комісаріат провести перерахунок підвищення до пенсії як учаснику бойових дій, призначеної ОСОБА_1, з урахуванням змін розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, починаючи з 1 липня 2003 року та в подальшому, крім того, перерахувати та виплатити недоплачену суму підвищення до пенсії, як учаснику бойових дій, з урахуванням перерахунку за минулий час. Стягнуто з відповідача судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.
Відповідач оскаржив постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року в апеляційному порядку.
В апеляційній скарзі Вінницький обласний військовий комісаріат просить постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права та винести нову постанову якою відмовити в задоволені позовних вимог.
Заперечуючи проти апеляційної скарги представник позивача ОСОБА_2 зазначала, що постанова суду є законною, суд вірно врахував всі документи та обставини справи та виніс правильну постанову у якій зобов'язав відповідача провести перерахунок підвищення до пенсії ОСОБА_1 як учаснику бойових дій.
Заслухавши доповідача, позивача, представника позивача, перевіривши матеріали справи, постанову суду та доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що остання задоволенню не підлягає.
Суд першої інстанції встановив, що ОСОБА_1, учасник бойових дій, після звільнення з військової служби з 01.07.2003 року був поставлений на облік у Вінницькому обласному військовому комісаріаті, яким йому була нарахована пенсія з підвищенням як учаснику бойових дій згідно ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб». При внесені змін до чинного законодавства про розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, Вінницьким обласним військовим комісаріатом розмір пенсії позивача не перераховувався належним чином.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІУ визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили непрацездатність, визначеного законом, що унеможливлює приймати до уваги суму 19 грн. 91 коп., затверджену постановою Кабінету міністрів України від 3 січня 2003 року №1 «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету». Крім того, необхідність проведення перерахунку визначена постановою Верховної Ради України від 15 березня 2005 року № 2469-ІУ «Про стан виконання законодавства України щодо соціального, медичного та пенсійного забезпечення ветеранів війни і відзначення 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».
Вирішуючи питання про відшкодування недотриманої частини пенсії з урахуванням перерахунку за минулий час, суд першої інстанції виходив з того, що згідно ст. 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» нарахування здійснюється органами пенсійного забезпечення Міністерства оборони України, тобто обласними військовими комісаріатами. З урахуванням зазначених обставин, згідно ч. 2 ст. 5 5 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» позивач має право на відшкодування недотриманої частини пенсії без обмежень будь-яким строком. Правові відносини, що виникли, регламентуються ст. ст. 15, 52, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Суд першої інстанції встановив дійсні правовідносини, що склалися між сторонами, дав їм належну правову оцінку та дійшов підставного висновку про задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, оскільки вони ґрунтуються на повно з'ясованих обставинах справи. Судом правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, тому немає підстав для скасування постанови.
Керуючись ст.ст. 198,200,205,206 КАС України, колегія суддів, -
Ухвалила:
Апеляційну скаргу Вінницького обласного військового відхилити.
Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі одного місяця з дня її проголошення до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Судді: