Судове рішення #24864726

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/8556/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турова О.М.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "КРТ Опера" про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 8 697,57 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КРК Опера» заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 8 697,57 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VІ не здійснив своєчасно сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2012 року, внаслідок чого у нього виникла прострочена заборгованість (недоїмка) на загальну суму 8 697,57 грн. У зв'язку із зазначеним позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином, надіслав до суду заяву, в якій зазначав, що заявлений позов підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити, оскільки відповідачем заборгованість до теперішнього часу не погашена.

Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, був повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, яким відповідачу надсилалася судова повістка, і відповідного до якого вона була отримана уповноваженою особою останнього - Черченко - 14 серпня 2012 року (а.с.11).

З огляду на положення ст.35 КАС України, суд приходить до висновку про те, що сторін про час, дату та місце розгляду справи було повідомлено належним чином.

Заяви про відкладення розгляду справи сторони не подавали.

Заперечень на позовну заяву відповідачем надано не було.

Зважаючи на приписи ч. 4 ст. 122 та ч.6 ст. 128 КАС України, суд розглянув дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами, оскільки не вбачає потреби заслуховувати свідків та експертів.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «КРК Опера» (код ЄДРПОУ 35114144) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року, який

набрав чинності з 01.01.2011 року, відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1014/18309, встановлено форми, строки та порядок подання цього звіту.

Відповідно до п.1.ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для платників - підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами - єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. При цьому згідно ч.5 вказаної статі єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно ч.8 ст.9 Закону № 2464-VІ від 08.07.2010 року платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.

Статтею 8 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 року визначено, що єдиний внесок встановлюється у відсотках до бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «КРК Опера» відноситься до 5 класу професійного ризику, про що зазначено самим відповідачем у поданій ним звітності, тобто відсоткові ставки від бази нарахування становлять - 36,8%, 8,41%, 3,6%.

У відповідності до означеної статті Закону № 2464-VI від 08.07.2010 року для відповідача за червень 2012 року були встановлені наступні відсоткові ставки до бази нарахування єдиного внеску з урахуванням видів його економічної діяльності:

- 36,8% на суми заробітної плати, нарахованої роботодавцями, відповідно до класу професійного ризику виробництва - у розмірі 7859,20 грн.;

- 8,41 % на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами, установами і організаціями працюючим інвалідам - у розмірі 48,69 грн.;

- 3,6 % бази нарахування єдиного внеску для працівників, які працюють на підприємствах, установах, організаціях у сумі 789,68 грн.

Означені суми були відображені у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за червень 2012 рік, який був поданий відповідачем до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська на виконання вимог п.2.3 означеного Порядку. Тобто відповідно до цього звіту загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за звітний період, становить 8 697,57 грн. (а.с.4-6).

Однак, у строк, визначений ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якою встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітній період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітнім періодом, сума єдиного внеску за червень 2012 рік відповідачем сплачена не була, через що утворилася недоїмка у розмірі 8 697,57 грн.

Частиною 4 статті 25 Закону України № 2464-VI передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Як вбачається з наданої відповідачем копії корінця вимоги № Ю-544, вона була виставлена ТОВ «Опера КРК» 03 серпня 2012 року на загальну суму боргу цього платника єдиного внеску станом на 03.08.2012 р. у розмірі 14914 грн. 11 коп.

Згідно копії рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, вказана вимога була отримана відповідачем 14 серпня 2012 року.

При цьому позовна заява про стягнення з ТОВ «Опера КРК» заборгованості із сплати єдиного внеску за червень 2012 року була сформована Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська 27.07.2012 р (згідно реєстраційного штампу вихідної кореспонденції відповідача) та подана до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 31 липня 2012 року (а.с.2).

Таким чином подача позовної заяви передувала виставленню відповідачу вимоги про сплату недоїмки та її надісланню останньому, а, отже, є такою, що в розумінні приписів ч.4 ст.25 Закону України № 2464-VI подана передчасно, оскільки відповідач у даному випадку був позбавлений можливості добровільно сплатити суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про її сплату, узгодити або оскаржити цю вимогу.

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява задоволенню не підлягає, оскільки позивачем - суб'єктом владних повноважень було порушено порядок щодо стягнення недоїмки, встановлений ст.25 Закону України № 2464-VI.

На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРК Опера» про стягнення заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 8 697,57 грн. - залишити без задоволення.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складено 30.08.2012 року.


Суддя О.М. Турова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація