ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
Справа № К-936/07
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Ліпського Д.В. - головуючий,
Амєліна С.Є. - суддя-доповідач,
Гуріна М.І.,
Кобилянського М.Г.,
Юрченка В.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 26 вересня 2006 року та ухвалу судової палати у цивільних справах апеляційного суду Київської області від 14 грудня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про зобов'язання поновити виплату пенсій в попередньому розмірі,
в с т а н о в и л а :
У серпні 2006 року ОСОБА_1 звернувся в суд з вказаним адміністративним позовом.
Зазначав, що є пенсіонером із числа військовослужбовців і як учасник бойових має право на підвищення пенсії в розмірі 150 відсотків мінімальної пенсії за віком.
В порушення вимог законодавства з 01 липня 2006 року відповідач виплачує пенсію в меншому розмірі, ніж виплачував раніше.
Після уточнення позовних вимог просив поновити виплату пенсії з 01 липня 2006 року в попередньому розмірі.
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 26 вересня 2006 року, залишеною без змін ухвалою судової палати у цивільних справах апеляційного суду Київської області від 14 грудня 2006 року, в задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі позивач, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судові рішення та постановити нове про задоволення позову.
Перевіривши правильність застосування судами норм матеріального й процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку про те, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що 23 грудня 1998 року позивачу призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», яка з 2000 року виплачується з урахуванням його статусу учасника бойових дій.
Відповідно до рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 24 червня 2005 року, яке набуло законної сили, в період з 01 січня 2005 року по 31 грудня 2005 року підвищення до пенсії за участь в бойових діях перераховано та виплачено виходячи з розміру 150 відсотків мінімальної пенсії за віком.
З 01 січня 2006 року вказане підвищення виплачувалося в розмірі 89,75грн.
Відповідно до вимог частини 4 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та статті 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», в редакції, що була чинною до 01 липня 2006 року, пенсії за вислугу років учасникам бойових дій підвищуються на 150 процентів мінімальної пенсії за віком.
З 01 липня 2006 року набули чинності зміни, внесені у вказаний Закон Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 05 жовтня 2005 року №2939-IV і частину четверту статті 15 вказаного Закону викладено в такій редакції:
«Членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 цього Закону, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».
Законом України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» визначено на 2006 рік прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня - 350 гривень, з 01 квітня - 359 гривень, з 1 жовтня - 366 гривень.
Відмовляючи в задоволенні позову районний суд, з висновками якого погодився апеляційний суд, обґрунтовано виходив з того, що розмір пенсії, яку позивач одержував з урахуванням статусу учасника бойових дій, зокрема, у спірний період, не був нижчим від прожиткового мінімуму, встановленого законом, та відповідав вимогам Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» з урахуванням Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік».
Судові рішення ухвалено з додержанням норм процесуального та матеріального права, передбачених статтею 229 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для їх скасування і ухвалення нового рішення не вбачається.
Керуючись статтями 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 26 вересня 2006 року та ухвалу судової палати у цивільних справах апеляційного суду Київської області від 14 грудня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня їх відкриття.
Судді: |
Д.В. Ліпський С.Є. Амєлін М.І. Гурін М.Г. Кобилянський В.В. Юрченко |