Судове рішення #24846940



Справа № 2604/11571/12

Ухвала

іменем України


"23" травня 2012 р.

Суддя Дніпровського районного суду м. Києва САВЛУК Т.В., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про скасування рішення комісії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві по вирішенню питань, пов'язаних з відшкодуванням коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, яке оформлено протоколом №4 від 28 лютого 2011 року, та зобов'язати зупинити утримання відрахувань з пенсії і повернути неправомірно утримані суми пенсії з 01 листопада 2011 року,


в с т а н о в и в :


21 травня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, відповідно до заявлених позовних вимог позивач просив суд: «Скасувати рішення комісії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві по вирішенню питань, пов'язаних з відшкодуванням коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення від 28 лютого 2011 року за п.15 протоколу №4 в частині, що стосується повернення ОСОБА_1 переплати у сумі 103336,03 грн. та утримання в розмірі 20 відсотків пенсії щомісячно. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві зупинити утримання в розмірі 20 відсотків пенсії щомісячно і повернути неправомірно утримані суми пенсії з 01 листопада 2011 року».

Відповідно до положень частини другої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремою процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Як визначено у частині другій статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Так, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, у встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними). (п.5 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частини першої, другої та п'ятої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюються шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Відповідно до заявлених ОСОБА_1 позовних вимог, предметом оскарження є рішення комісії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві по вирішенню питань, пов'язаних з відшкодуванням коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, яке оформлено протоколом №4 від 28 лютого 2011 року, відповідно до змісту винесеного рішення члени комісії постановили: «У зв'язку з надміру сплаченими коштами через подання фіктивного рішення Голосіївського районного суду міста Києва від 15.11.2006 року, справа №2А-602/06, переплата в сумі 103336,03 грн. підлягає поверненню ОСОБА_1 Утримувати переплату в розмірі 20% пенсії щомісячно до повного погашення згідно з ст.60 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Разом з тим, позивач ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду міста Києва, як місцевого адміністративного суду, з адміністративним позовом лише 21 травня 2012 року (вх.№31797), що підтверджується датою реєстрації позовної заяви в канцелярії Дніпровського районного суду міста Києва, що свідчить про те, що позивач звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про скасування рішення комісії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві по вирішенню питань, пов'язаних з відшкодуванням коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, яке оформлено протоколом №4 від 28 лютого 2011 року, та зобов'язати зупинити утримання відрахувань з пенсії і повернути неправомірно утримані суми пенсії з 01 листопада 2011 року, з порушенням строку, встановленого для звернення з такою категорією позовів, який визначений у ч.5 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, яка діє на момент звернення позивача з даним позовом.

Виходячи зі змісту адміністративного позову та долучених до позову додатків, позивачем клопотання про поновлення строків для звернення з даним адміністративним позовом до суду, подано не було.

Як передбачено положенням статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.


Враховуючи наведене та керуючись ст.99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя


у х в а л и в:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про скасування рішення комісії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві по вирішенню питань, пов'язаних з відшкодуванням коштів, надміру виплачених за призначеними пенсіями та списання сум переплат пенсій та грошової допомоги, що є безнадійними до стягнення, яке оформлено протоколом №4 від 28 лютого 2011 року, та зобов'язати зупинити утримання відрахувань з пенсії і повернути неправомірно утримані суми пенсії з 01 листопада 2011 року залишити без розгляду.


Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд міста Києва шляхом подання апеляційної скарги, яка подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


С у д д я:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація