Судове рішення #24842227

Справа 1314/1238/2012

Провадження № 2/1314/351/2012


Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и


24.09.2012 року Мостиський районний суд Львівської області в складі головуючого судді Кічака Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Мостиська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Соколянської сільської ради Мостиського району Львівської області, третя особа Мостиська державна нотаріальна контора Львівської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом покликаючись на те, що її матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 належало будинковолодіння АДРЕСА_1. За свого життя своїм майном така не розпорядилася. Окрім неї, спадкоємцями першої черги за законом являються її сестри - ОСОБА_4, ОСОБА_5 та брат ОСОБА_6, однак такі у встановленому законом порядку від спадщини відмовилися та на спадкове майно (спірне будинковолодіння) не претендують.

Зазначає, що вона у встановлений законом строк звернулася в Мостиську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини за законом, після смерті матері ОСОБА_3, однак їй було відмовлено в утриманні свідоцтва про право на спадщину, оскільки за життя ОСОБА_3 не було оформлено право власності на зазначене будинковолодіння.

З огляду на наведені обставини, просила суд ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на будинковолодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, проте подала заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд слухати справу у її відсутності.

Представник відповідача Соколянської сільської ради Мостиського району Львівської області в судове засідання не з'явився, проте подав заяву, в якій просить справу слухати у його відсутності та проти позову не заперечує.

Представник третьої особи Мостиської державної нотаріальної контори, в судове засідання не з'явився, проте подав заяву в якій просить суд справу розглядати у його відсутності.

Згідно ч.2 ст.197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, ОСОБА_1, позивачка у справі, є спадкоємцем першої черги за законом майна ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2., інші спадкоємці першої черги спадкування за законом, а саме ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у встановленому законом порядку відмовились від належних їм часток у спадщині на користь позивачки ОСОБА_1 та на спадкове майно (спірне будинковолодіння) не претендують, що підтверджується матеріалами справи.

Спадкове майно, що належало ОСОБА_3 складається з будинковолодіння АДРЕСА_1



Позивачка ОСОБА_1 у встановленому законом порядку звернулася в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини за законом після смерті матері ОСОБА_3, однак їй було відмовлено в утриманні свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки на будинковолодіння не було оформлено ОСОБА_3 за життя право власності на зазначене будинковолодіння.

Вказані обставини підтверджуються: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3, копією паспорта позивачки ОСОБА_1, довідкою виданою виконкомом Соколянської сільської ради Мостиського району від 09.08.2012 року за №818, довідкою з КП „Мостиське РБТІ", іншими матеріалами справи.

Згідно ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

У відповідності до ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що позивачка є спадкоємцем за законом майна ОСОБА_3, у відповідності до вимог ст.1269 ЦК України вчинила дії, які свідчать про прийняття нею спадщини, яка відкрилась внаслідок смерті останньої, інші спадкоємці, а саме: ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у встановленому законом порядку відмовились від належної їм частки у спадщині, суд приходить до висновку, що є всі підстави для визнання за позивачкою ОСОБА_1 права власності на спірне будинковолодіння.

Керуючись ст.ст.328, 1268-1270 ЦК України, ст.ст.10, 11, 15, 57-60, 197, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -


У Х В А Л И В :


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на будинковолодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Мостиський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.


СуддяКічак Ю.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація