Судове рішення #24840351

Справа № 2119/2597/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 серпня 2012 року Скадовський районний суд Херсонської області у складі:

головуючого судді Пухальського С.В.

при секретарі Енгвік Л.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Скадовську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, -


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, обґрунтовуючи його тим, що від спільного шлюбу з відповідачем, має малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя з відповідачем не склалося, позивачка проживає окремо. Діти проживають разом з матір'ю та знаходиться на її повному утриманні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітніх дітей у твердій грошовій сумі, в розмірі 800,00 грн., щомісячно, до досягнення дітьми повноліття.

Позивачка в судове засідання з`явилась, підтримала позовні вимоги та наполягала на їх задоволенні.

Відповідач в судове засідання з'явився, позов визнав частково та пояснив, що він офіційно не працює, перебуває у скрутному матеріальному становищі, згоден сплачувати аліменти у розмірі 300,00 грн. на кожну дитину.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено,що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебувають у щлюбі, який був зареєстрований 03.12.1999 року Таврійською сільською радою Скадовського району Херсонської області, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1 від 03.12.1999 року, актовий запис № 16 (а.с.4)

Від спільного шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народились діти: син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2, актовий запис № 25, виданим Таврійською сільською радою Скадовьского району Херсонської області від 10.12.1999 року, та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_3, актовий запис № 21, виданим Таврійською сільською радою Скадовського району Херсонської області від 13.10.2004 року. (а.с.4).

Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст. 181 ч. 3 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно зі ст. 191 ч. 1 Сімейного Кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

На підставі викладеного, з урахуванням матеріального стану відповідача, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, оскільки вони підтверджені матеріалами, доданими до справи, які суд визнає доказами згідно ст.ст. 57,64 ЦПК України, а тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 180-183, ст. 191 Сімейного Кодексу України, ст. 10, 11, 14, 60, 61, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд -.

В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Таврія Скадовського району Херсонської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки: с. Андріївка Скадовського району Херсонської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 400,00 (чотириста) грн., щомісячно, до досягнення ним повноліття, починаючи з 22.08.2012 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Таврія Скадовського району Херсонської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки: с. Андріївка Скадовського рай ону Херсонської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання доньки -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у твердій грошовій сумі в розмірі 400,00 (чотириста) грн., щомісячно, до досягнення нею повноліття, починаючи з 22.08.2012 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Таврія Скадовського району Херсонської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 214, 60 грн. (двісті чотирнадцять грн. 60 коп.).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області через Скадовський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення рішення, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції або в порядку передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.



Суддя Пухальський С.В..





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація