Справа № 2506/8249/2012
Провадження по справі 1/2506/443/2012
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.09.2012 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
головуючого: судді: Кузюри М.М.
при секретарі: Дикань Л.С.
з участю: прокурора: Грицана А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові в залі суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чернігова, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, фактично мешкаючого АДРЕСА_1, громадянина України, паспорт НОМЕР_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, з базовою середньою освітою, не одруженого, не працюючого, не судимого, -
обвинуваченого за ст. 309 ч. 1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
23 липня 2012 року близько 15 год. 30 хв. ОСОБА_1, перебуваючи біля будинку № 166 по проспекту Перемоги в м. Чернігові, знайшов та незаконно, без мети збуту, привласнив медичний шприц із рідиною коричневого кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечний наркотичний засіб -опій ацетильований, масою в перерахунку на суху речовину 0,012 г., який зберігаючи при собі, незаконно, без мети збуту, переніс до будинку № 170, неподалік якого того ж дня близько 15 год. 45 хв. був затриманий працівниками міліції, які в ході особистого огляду виявили та вилучили у ОСОБА_1 медичний шприц із рідиною коричневого кольору.
Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770, та Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»№ 1298 від 02 грудня 2009 року, опій ацетильований віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено (таблиця № 1 список № 1).
Підсудний ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому діянні визнав повністю та суду пояснив, що 23 липня 2012 року в денний час неподалік будинку № 166 по проспекту Перемоги у м. Чернігові він знайшов медичний шприц ємкістю 5 мл. з наркотичним засобом «ширкою», який забрав для власного вживання. Коли він проходив біля будинку № 170 по проспекту Перемоги м. Чернігова, його затримали співробітники міліції та в присутності двох понятих виявили та вилучили в нього вказаний медичний шприц з наркотичним засобом. В скоєному щиро кається.
Враховуючи свідчення підсудного та з врахуванням думки прокурора, відповідно до вимог ст. 299 КПК України, суд вважає за недоцільне дослідження доказів у справі стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким з учасників процесу не оспорюються.
Аналізуючи в сукупності добуті та перевірені в судовому засіданні докази, які узгоджуються між собою, суд за вказаних обставин вважає доведеною вину підсудного ОСОБА_1, а його дії вірно кваліфікованими за ст. 309 ч. 1 КК України, як незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Обираючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, а також обставини, які пом'якшують його покарання, а саме, щире каяття в скоєному злочині. Обставин, які обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 по справі судом не встановлено.
Згідно медичного висновку, ОСОБА_1 страждає психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів та стимуляторів, має синдромом залежності і потребує лікування від наркоманії (а.с. 51).
Відповідно до ст. 96 ч. 1 КК України, примусове лікування може бути застосоване судом, незалежно від призначеного покарання, до осіб, які вчинили злочини та мають хворобу, що становить небезпеку для здоров'я інших осіб.
Матеріали кримінальної справи не містять доказів того, що скоєний ОСОБА_1 злочин становить таку небезпеку для інших осіб, у зв'язку з чим не вбачає підстав для застосування примусового лікування від наркоманії.
З врахуванням зазначеного, приймаючи до уваги обставини скоєного злочину та його суспільну небезпечність, суд приходить до висновку про необхідність призначення підсудному ОСОБА_1 покарання у вигляді обмеження волі на певний строк.
Разом з тим, враховуючи особу підсудного, який за місцем проживання негативно не характеризується, щиро кається, а також приймаючи до уваги, що скоєний ним злочин не є тяжким, суспільно-тяжкі наслідки не настали, суд приходить до висновку про можливість його виправлення без відбування покарання, в зв'язку з чим вважає можливим на підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням.
Судові витрати по справі суд визнає за необхідне стягнути з підсудного на користь держави.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 309 ч. 1 КК України та призначити покарання -2 роки обмеження волі.
Згідно ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні зобов'язання:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання чи роботи;
- періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід ОСОБА_1 -підписку про невиїзд -залишити без змін до вступу вироку в законну силу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 235 грн. 20 коп. судових витрати за проведення судової хімічної експертизи.
Речовий доказ: медичний шприц ємністю 5 мл. з особливо-небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим - знищити після вступу вироку в законну силу.
На вирок протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області через Деснянський районний суд м. Чернігова.
Головуючий:
суддя М.М. КУЗЮРА