02.08.2012
№212/10828/2012
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.08.2012 року м. Вінниця
Суддя Ленінського районного суду м. Вінниці Саблук С.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
В С Т А Н О В И В :
В Ленінський районний суд м. Вінниці звернулася ОСОБА_1 з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 256 ЦПК України чітко визначено перелік фактів, які можуть бути встановлені судом.
Із заяви вбачається, що заявник просить встановити факт тотожності особи.
Верховний Суд України в п. 12 Постанови Пленуму «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»№ 5 від 31.03.1995 року звернув увагу на те, що судами не встановлюється тотожність особи.
Разом з тим, на підставі п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд може встановлювати факти належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно ч. 2 п.1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в порядку цивільного судочинства у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: