Судове рішення #24822728

12.09.2012

№212/8851/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)


12 вересня 2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі: головуючого судді Саблука С.А.,

при секретарі Храновській І.І.,

розглянувши в судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, суд -

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Позов мотивовано тим, що 15.08.1997 р. між сторонами було зареєстровано шлюб і в шлюбі 24.05.1997 р. народилася донька ОСОБА_3. Відповідач не бажає добровільно надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, а тому позивачка просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 400, щомісяця, починаючи з 11 червня 2009 до досягнення донькою повноліття.

В судове засідання позивач не з'явилася, проте надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, якій зазначила, що позов підтримує в повному обсязі та в разі неявки відповідача не заперечує щодо заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про час, день та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, про причини неявки суду не повідомив, в зв'язку з чим судом ухвалено провести заочний розгляд справи.

При розгляді справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно свідоцтва про народження серії 1-АМ № НОМЕР_1 виданого 15.08.1997 року Вінницький міським відділом реєстрації актів громадянського стану, батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку.

Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Заслухавши пояснення сторін, оглянувши матеріали справи, беручи до уваги те, що сторони мають неповнолітню доньку, яка проживає з позивачем суд, врахувавши положення ч. 1 ст. 191 СК України, в якій зазначено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, приходить до переконання про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та стягнення з ОСОБА_2 на її користь аліментів, на утримання неповнолітньої дитини в твердій грошовій сумі 400 грн., але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 15.06.2012 р. і до досягнення дитиною повноліття.

При винесені рішення суд врахував, матеріальне становище сторін та солідарний обов'язок обох батьків утримувати неповнолітню дитину.

Враховуючи те, що позивач була звільнена від сплати судового збору, судові витрати, згідно ст. 88 ЦПК України, слід стягнути з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 180, 182, 184, 191 СК України, ст.ст. 130, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Вінниці зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі 400 грн., але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 15.06.2012 року до досягнення дитиною повноліття.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 107,30 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація