Судове рішення #24811182

Галицький районний суд Івано-Франківської області

77100, Івано-Франківська область, м. Галич, вул. Караїмська, 10, тел. 2-30 -07, 2-13-71, e-mail: inbox@gl.if.court.gov.u




Справа № 0904/1744/12

Провадження №2/0904/699/12р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



24.09.2012 м. Галич


Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М.

секретаря Король І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу за позовом ОСОБА_1 до Кінчаківської сільської ради Галицького району про визначення додаткового строку для подання заяви для прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в :

27.08.2012 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Кінчаківської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

З позовної заяви поданої позивачем ОСОБА_1 вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер його батько, ОСОБА_2, який проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1. 16 жовтня 2006 року Кінчаківською сільською радою було посвідчено заповіт, яким все своє майно батько, ОСОБА_2 заповів позивачу, ОСОБА_1 Цей заповіт не змінювався і не скасовувався, про що свідчить відмітка на ньому, вона є спадкоємцем за заповітом. Спадкоємцем першої черги за законом є також її мати, ОСОБА_3, проте вона на спадкове майно після смерті свого чоловіка, ОСОБА_4 не претендує, що стверджується заявою, яка належним чином оформлена Кінчаківською сільською радою. Бажає оформити свої права на спадкове майно батька, а саме на земельну ділянку та інше майно, проте перешкодою до цього є те, що вчасно не звернувся в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Даний строк пропущено по поважній причині -в зв'язку із тим, що тривалий період хворіла, перебувала у стресовому стані, що і не дало змогу вчасно звернутися до нотаріальної контори. Просить надати йому строк для звернення до нотаріальної контори -три місяці.

Позивач звернувся до суду із заявою про розгляд справи без її участі, а також у заяві зазначила, що підтримує позовні вимоги і просить задовольнити з викладених у позовній заяві підстав.

Відповідач в судове засідання представника не направив, надіславши суду листа в якому вказує, що не заперечує проти позовних вимог позивача і просить справу розглядати у відсутності представника сільської ради.

Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, у разі якщо відповідно до положення цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши представлені докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що батько позивача, ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 03.01.2007 року (а.с.5). Копією заповіту складеного 16.10.2006 року в Кінчаківській сільській раді стверджується, що все своє майно, ОСОБА_2 заповів своїй дочці, ОСОБА_1 (а.с.6). З копій свідоцтва про народження та укладення шлюбу, вбачається, що ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_2 (а.с.7-8). З копії сертифікату на право на земельну частку (пай) вбачається, що ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай) в розмірі 21.37 умовних кадастрових гектарах (а.с.9). Із заяви ОСОБА_3, вбачається, що вона відмовляється від частки спадкового майна після смерті свого чоловіка, ОСОБА_2 (а.с.10). У зв'язку з тим, що позивач тривалий час хворіла та перебувала у стресовому стані, суд вважає, що позивач з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини і тому їй слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини - три місяці.

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У зв'язку з наведеним та враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, суд приходить до висновку, що доводи позивача щодо причин пропуску строку для прийняття спадщини заслуговують на увагу, через що йому слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - три місяці.

За наведених вище обставин і доказів суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, ст.ст. 1220, 1222-1223, 1225, 1258, 1261, 1268-1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 197, 212-215, 223 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жительці м. Галича додатковий строк - три місяці для подання нею заяви в нотаріальну контору для прийняття спадщини після смерті батька, ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, з подачею її копії. Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація