Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Справа № 1813/4407/2012
6/1813/71/2012
У Х В А Л А
27.09.2012 року
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Олійник О.В.,
при секретарі Наливайкіній Н. Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за поданням заступника начальника відділу ДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України,
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника відділу ДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції звернувся до суду з поданням, погодженим з начальником відділу ДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції, про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України
Подання мотивоване тим, що у провадженні відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції знаходяться виконавчі листи:
№ 2-2733 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі ј частки доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму;
№ 2-2734 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дружини в розмірі 1/9 частки доходу, до досягнення дитиною трьох років.
Боржник з квітня 2012 року ухиляється від виконання рішення суду, в зв'язку з чим утворилася заборгованість по двом виконавчим листам у сумі 3697, 38 грн.
Тому просить тимчасово обмежити боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.
В судовому засіданні представник відділу ДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції підтримала подання .
Вислухавши представника ВДВС, вивчивши матеріали справи, суд вважає дане подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на виконанні відділу ДВС Охтирського міськрайонного управління юстиції знаходяться вищевказані виконавчі листи.
Заборгованість станом на 01.08.2012 року складає 2559, 73 грн. у провадженні № 2-2733, та 1137,65 грн. у провадженні № 2-2734.
Боржник попереджався про наявність у нього заборгованості, подав письмові заяви, якими зобов'язався до 01.07.2012 року сплатити кошти (а.с.25; 28).
Державний виконавець в судовому засіданні пояснила, що з метою виявлення майна боржника, на яке можливо звернути стягнення по виконавчим документам, вона зробила запити у відповідні служби, але відповідь ще не надійшла.
Положенням статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України»встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорту або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань.
Пунктом 18 частини 3 статті 11 Закону України «Про виконавче провадження»передбачено, що у процесі здійснення виконавчого провадження державний виконавець має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника-юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Державним виконавцем не надано суду доказів на підтвердження наміру ОСОБА_1 виїхати за межі України.
Відповідно до довідки відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (а.с.39), ОСОБА_1 документованим паспортом громадянина України для виїзду за кордон не значиться.
З акту державного виконавця від 10.09.2012 року, складеного за результатами виходу за місцем проживання боржника, вбачається, що боржник не виїздить за кордон для тимчасових заробітків близько з 2007 року.
За таких обставин подання є необґрунтованим, тому не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 209 -210, 377-1 ЦПК України, ст..6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзд в Україну громадян України», суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України - відмовити в зв'язку з необґрунтованістю.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з отримання копії ухвали.
СуддяО. В. Мірошниченко