Судове рішення #24783198

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 1108/2818/12

Провадження № 2/1108/609/12


16.08.2012 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді - Квітки О.О.,

при секретарі -Бреус І.П.,

за участю сторін,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Кіровограді справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача на час навчання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, але не менше 30 відсотків для відповідної категорії громадян починаючи стягнення з 23 серпня 2012 року і до закінчення донькою навчання, а саме до 30 червня 2015 року та стягнути з відповідача понесені нею витрати по наданню їй юридичної допомоги в сумі 150 грн.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов.

Відповідач в судове засідання з'явився, позов визнав повністю та не заперечував проти його задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 її батьком є ОСОБА_2 (а.с. 6).

Відповідно до довідки № 215 виданої деканом природничо-географічного факультету Клоц Є.О., ОСОБА_3 дійсно, є студенткою 1-го курсу природничо -географічного факультету, напрям підготовки: природничі науки, спеціальності «Хімія»Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, денної форми навчання, державної основи. Дата вступу 1 вересня 2011 року; дата випуску 30 червня 2015 року (а.с.7).

Стаття 199 Сімейного кодексу України зазначає, якщо повнолітня донька, син продовжує навчання, у зв'язку з чим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умовою, якщо вони можуть надати матеріальну допомогу.

Стаття 200 Сімейного кодексу України передбачає, що суд визначає розмір аліментів на повнолітню доньку, сина в твердій грошовій сумі або в долі від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України. Крім того, при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.

Згідно зі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 навчається, ніде не працює і в зв'язку з цим, вона потребує матеріальної допомоги в зв'язку з навчанням; відповідач працює і має можливість надавати допомогу, проти сплати аліментів не заперечує.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 214,60 грн.

Що стосується стягнення витрат на оплату правової допомоги, то дана позовна вимога не підлягає задоволеною виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги. Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Позивачем надано суду квитанцію, видану приватним адвокатом ОСОБА_6 про те, що ним прийнято від ОСОБА_1 150 грн. на підставі надання юридичних послуг.

Відшкодування таких витрат передбачено Законом України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», згідно з яким розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Оскільки в даному випадку адвокат або фахівець у галузі права не приймав участі в судових засіданнях, вимоги позивача про стягнення витрат за надання правової допомоги задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 182, 199, 200 Сімейного кодексу України, ст. 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах», ст. ст. 88, 130,174, 213, 214, 215, 367 ЦПК України,суд

вирішив :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Вишняківка Кіровоградського району та області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 працюючого охоронцем в Вишняківській загальноосвітній школі Кіровоградського району та області, аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів доходу щомісячно, але не менше, ніж 30% відсотків прожиткового мінімуму для відповідної категорії громадян, починаючи з 23 серпня 2012 року і до закінчення навчання ОСОБА_3, тобто до 30 червня 2015 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Кіровоградської області через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.


Суддя /підпис/

З оригіналом згідно.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області О.О. Квітка


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація