Справа № 6-1003/12
2609/22026/12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 вересня 2012 року Солом'янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді - Кушнір С.І.
при секретарі - Прокопів В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Солом'янського РУЮ у м. Києві Горбатовського І.А. про примусове входження до житла, -
В С Т А Н О В И В :
Державний виконавець ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві Горбатовський І.А. 18.09.2012 року звернувся до суду з поданням про примусове входження до житла за адресою: АДРЕСА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що у відділі державної виконавчої служби Солом'янського району м. Києва знаходиться виконавче провадження по виконанню виконавчого листа 1-792 від 25.07.2011 р., що видав Солом»янський районний суд м.Києва про конфіскацію майна, що належить засудженому ОСОБА_2 на користь держави. Посилається в поданні, що неодноразово з метою встановлення майнового стану боржника державним виконавцем було здійснено вихід за місцем проживання боржника: АДРЕСА_1, які виявились безрезультатними, оскільки в квартиру ніхто не впустив, про що складені відповідні акти.
В судове засідання державний виконавець Відділу державної виконавчої служби Солом'янського РУЮ у м. Києві Горбатовський І.А. не з'явився, в поданні просив розглядати справу без представника ВДВС Солом»янського РУЮ у м.Києві. Заінтересовані особи в судове засідання не з'явились, оскільки не повідомлялись про час та місце розгляду справи у відповідності до вимог ч. 2 ст. 376 ЦПК України, що не є перешкодою для розгляду даної заяви.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 376 ЦПК України питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника -фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця.
Судом встановлено, що у відділі державної виконавчої служби Солом'янського РУЮ у м.Києві знаходиться виконавче провадження по виконанню виконавчого листа 1-792/11 від 25.07.2011 р., що видав Солом»янський районний суд м.Києва про конфіскацію всього майна, що належить засудженому ОСОБА_2 на користь держави.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право звертатися до суду з поданням про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника-фізичної особи або іншої особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб.
Між тим, згідно з Законом України «Про виконавче провадження»державний виконавець має право на звернення стягнення на майно та кошти боржника, щодо наявності яких він зобов'язаний здійснити запити і відповідно до отриманих відомостей вчиняти виконавчі дії.
Так, з матеріалів подання вбачається, що державним виконавцем не вживались дії для виявлення майна боржника, не направлялись запити до БТІ, інших органів, не встановлювалось місце проживання (реєстрації) боржника.
Враховуючи вищезазначене, вбачається, що доказів, які б свідчили про належність відповідної квартири боржнику, його проживання та реєстрації в зазначеній квартирі, знаходження майна за зазначеною адресою, в матеріалах справи відсутні.
Разом з тим, у разі проникнення до житла чи іншого володіння особи, яка не є учасником виконавчого провадження, у поданні мають бути вказані обставини, які б свідчили про її інформування про необхідність вчинення дій щодо передачі майна, належного боржникові.
Крім того, зазначення доказів, що підтверджують інформування особи, якій належить право власності на житло, до якого вбачається входження, є обов'язковими, оскільки без зазначення доказів, вирішення питання про примусове входження, може порушити законні права та інтереси інших осіб, які не беруть участь у виконанні рішення суду на підставі якого подано дане подання.
З огляду на наведене, проаналізувавши зміст подання, за яким не надано належних доказів, суд приходить до висновку, що подання державного виконавця про надання дозволу на примусове входження до житла за адресою: АДРЕСА_1, не підлягає задоволенню.
Керуючись ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 376 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом'янського РУЮ у м. Києві Горбатовського І.А. про примусове входження до житла ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: