Справа: № 11а-498-2007 р. Головуючий у 1-й ін ст. : Котик Л.О.
Категорія: ст. 391 КК України Доповідач: Міщенко О.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2007 року колегія судів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючої: Міщенко О.А. Судців: Баглика С. П. Шпинти М. Д. З участю прокурора: Філіпюка Ю.С.
розглянула у відкритому судовому засіданні у залі апеляційного суду в м. Рівне кримінальну справу за апеляцією засудженого на вирок Володимирецького районного суду Рівненської області від 25 липня 2007 року.
Цим вироком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, українець, громадянин України, раніше судимий: 27 липня 2003 р. Млинівським районним судом Рівненської області за ч.2, 3 ст. 185 КК України на 1 рік 3 місяці позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням, із встановленням іспитового строку 1 рік; 27 липня 2004 р. - Млинівським районним судом за ч.3 ст. 185, ст. 71 КК України на 3 роки 3 місяці позбавлення волі; 11 жовтня 2004 р. -Луцьким міськрайонним судом за ч.2 ст. 188, ч.4 ст. 70 КК України на 5 років позбавлення волі. Відбуває покарання в Полицькій ВК-76 Рівненської області, засуджений
- за ст. 391 КК України на 1 рік позбавлення волі.
На підставі ст. 71 КК України шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за попереднім вироком остаточне покарання призначено 2 роки 6 місяців позбавлення волі.
Цим вироком ОСОБА_1 визнаний винним і засуджений за те, що відбуваючи з 12 грудня 2004 року покарання в Полицькій виправній колонії № 76 за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 188 КК України, порушував режим відбування покарання, не виконував норми виробітку, за що в період з січня 2004 року по березень 2007 року 28 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності. В тому числі двічі поміщався в ПКТ, 4 рази - в ДІЗО. 22 грудня 2006 року за порушення режиму відбування покарання засуджений був переведений в ПКТ на 2 місяці. Не ставши на шлях виправлення, ОСОБА_1 продовжував порушувати режим відбування покарання, за що 12 березня 2007 року був виведений згідно рознарядки виводу засуджених на роботу у виробничу зону, в цех № 3 - на дільницю по виготовленню бруківки. Протягом робочого дня засуджений до роботи не приступив, про що було складено рапорт № 207 від 12.03.2007 року і за що 14.03.2007 року було об'явлено стягнення у вигляді позачергового чергування по прибиранню приміщень і території колонії, а саме: прибрати кімнату прийому їжі засудженими відділення № 9, що виконувати ОСОБА_1 в категоричній формі, без поважних причин відмовився, чим вчинив злісну непокору законним вимогам адміністрації установи.
В поданій апеляції засуджений ОСОБА_1 покликається на несправедливість вироку суду, вказуючи на незаконність накладених на нього стягнень адміністрацією Полоцької ВК № 76, однобічність та неповноту судового слідства, істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, на порушення його права на захи ст. Просить прийняти законне і обгрунтоване рішення.
В поданому запереченні на апеляцію засудженого прокурор Батейко Н.В. вказує на законність і обгрунтованість вироку суду. Просить вирок Володимирецького районного суду від 25 липня 2007 року залишити без зміни, а апеляцію засудженого - без задоволення.
Заслухавши доповідача, думку прокурора про залишення вироку суду без зміни, дослідивши матеріали справи й обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція засудженого не підлягає до задоволення з таких підстав.
Висновки суду про доведеність вини засудженого у вчиненні злочину, зазначеного у вироку, грунтуються на сукупності зібраних у справі та досліджених в судовому засіданні достатніх та достовірних доказів, яким дана правильна юридична оцінка.
Із матеріалів справи вбачається, що стягнення на ОСОБА_1 за порушення режиму накладались відповідно до вимог Кримінально-виконавчого кодексу України. Стягнення накладались особою, яка відповідальна за соціально-виховну та психологічну роботу у колонії.
Свідок ОСОБА_2, який працює начальником цеху №3 Полицької ВК-76, показав, що ОСОБА_1 не виконував норми виробітку, на виховні бесіди не реагував, зокрема, 12.03.2007 року, згідно рознарядки засуджений вийшов на роботу в цех №3 на дільницю виготовлення бруківки, але розписуватися в журналі реєстрації інструктажів та отримувати робочий інструмент відмовився і до роботи не приступив, про що було складено рапорт.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_3, психолог, ствердив, що 14.03.2007 року ОСОБА_1 в присутності начальника відділення №9 Ходомай М. А., начальника відділення №1 Водько О.В. та психолога ОСОБА_4 в категоричній формі відмовився дати письмові пояснення щодо рапорта від 12.03.2007 року, про що було складено акт.
Кваліфікація дій засудженого за ст. 391 КК України є вірною.
Доводи ОСОБА_1 в апеляції щодо незгоди з вироком суду не заслуговують на увагу і оцінюються критично, як намір засудженого уникнути відповідальності, оскільки спростовуються добутими в справі доказами.
Як видно з вироку суду першої інстанції, суд, призначаючи ОСОБА_1 покарання, належним чином врахував ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, дані про засудженого, як про особу, яка раніше судима, негативно характеризується, вини не визнає та виніс законне і обгрунтоване рішення.
Призначене ОСОБА_1 покарання є достатнє та необхідне для його виправлення.
Керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, колегія судців, -
УХВАЛИЛА:
Вирок Володимирецького районного суду Рівненської області від 25 липня 2007 року відносно ОСОБА_1 залишити без зміни, а апеляцію засудженого ОСОБА_1 - без задоволення.