Справа № 2-о-49/2008 року
Р І Ш Е НН Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
23 квітня 2008 року м. Судак
Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
у складі:
головуючого судді Морозової Л.М.
при секретарі Кулішко І.В.,
з участю
заявника ОСОБА_1.
представника заявника ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Судак
цивільну справу
за заявою
ОСОБА_1про встановлення факту правозгідності шлюбу, суд-
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1. звернулась у суд з заявою про встановлення факту правозгідності шлюбу. Встановити цій факт їй необхідно для отримання пенсії.
У судовому засіданні заявник свою заяву підтримав.
Суд, заслухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту реєстрації шлюбу.
Встановлення цього юридичного факту необхідно її для отримання пенсії.
В суді представник заявника ОСОБА_2. посилався на те, що згідно з свідоцтва про шлюб, виданого ОСОБА_1. сільською радою ДВЗ№2 Беговатського району Ташкентської області 26 червня 1972 року, актовий запис №33 вона і її чоловік ОСОБА_3записані як ОСОБА_4, а у паспорті її чоловіка виданого йому Судацькім МВ ГУ МВС України в Криму як ОСОБА_3 , у свідоцтві про смерть її чоловіка він також записаний як ОСОБА_3 тобто буква у прізвище в паспорті і у свідоцтві про смерть її чоловіка вказана не вірно.
Факт помилки в записі актів цивільного стану доказано поясненнями свідка, свідоцтвом про шлюб, свідоцтвом про смерть паспортними даними ОСОБА_1.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на помилку в записі актів цивільного стану, і є підставою для встановлення правозгідністі шлюбу ОСОБА_1ІНФОРМАЦІЯ_2 і ОСОБА_3, який померІНФОРМАЦІЯ_1, як дружиною та чоловіком.
Вислухавши заявника, свідка, та дослідивши письмові докази суд надходить до висновку, що заяву ОСОБА_1. про встановлення факту правозгідності шлюбу необхідно задовольнити з наступних причин: доказами правозгідності шлюбу між ОСОБА_1та ОСОБА_3свідчить паспорт ОСОБА_1 який оглянутий у суді, та а. с. 9, 11- ксерокопія паспорту; на а.с. 12- свідоцтво про смерть ОСОБА_3; на а. с. 13- свідоцтво про шлюб, та пояснення свідка ОСОБА_5. тому суд робить висновок, що у паспорті і у свідоцтві про смерть зроблена помилка і шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_3є правозгідним.
Згідно ст.37 СК України шлюб є правозгідним, крім випадків встановлених частинами першою - третьою статі 39 СК України, а також якщо він не визнаний недійсним за рішенням суду.
Керуючись ст.37 СК України, ст.ст.256, 259 ЦПК України, суд-
В И РІ Ш И В:
Заяву ОСОБА_1ульнари про встановлення правозгідності шлюбу задовольнити.
Встановити правозгідність шлюбу зареєстрованого сільською радою ДВЗ№2 Беговатського району Ташкентської області 26 червня 1972 року, актовий запис №33 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою Бекабатського району Ташкентської області та ОСОБА_3померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд м.Феодосії Автономної Республіки Крим через Судацький міський суд Автономної республіки Крим.
Головуючий Л.М. Морозова