№ 2-а-188/2012
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2012 року смт.Старобешеве
Суддя Старобешівського районного суду Донецької області Дехта Р.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області про визнання відмови Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області у видачі правовстановлюючого документа на право постійного користування присадибною земельною ділянкою незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
17 вересня 2012 року позивач звернувся до Старобешівського районного суду з позовом до відповідача про визнання відмови Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області у видачі правовстановлюючого документа на право постійного користування присадибною земельною ділянкою незаконною та зобов'язання вчинити певні дії.
У позові заявлено кілька вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства.
Згідно ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг…
Згідно ч.3 ст. 21 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства…
Відповідно до ст. 16 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Так, позовна вимога про визнання відмови Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області у видачі правовстановлюючого документа на право постійного користування присадибною земельною ділянкою незаконною повинна розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовна вимога про зобов'язання відповідача прийняти рішення про надання у постійне користування присадибної земельної ділянки повинна розглядатися за правилами цивільного судочинства.
На підставі п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких умов, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 до Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області про визнання відмови Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області у видачі правовстановлюючого документа на право постійного користування присадибною земельною ділянкою незаконною та зобов'язання відповідача прийняти рішення про надання у постійне користування присадибної земельної ділянки.
Керуючись ст.ст. 2, 18, КАС України, ст. 1, ст. 15, ст. 122 ч.2 п.1, ст. 294 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 до Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області про визнання відмови Комсомольської міської ради Старобешівського району Донецької області у видачі правовстановлюючого документа на право постійного користування присадибною земельною ділянкою незаконною та зобов'язання відповідача прийняти рішення про надання у постійне користування присадибної земельної ділянки.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького Апеляційного Адміністративного суду через Старобешівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
21.09.12