ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2006 р. |
Справа № А-9/201 |
Cуддя Фанда Оксана Михайлівна
При секретарі Олейняш Еліна Михайлівна
за позовом Державної податкової інспекції в м.Яремча, вул. Свободи,266, м. Яремча, Івано-Франківська область,78500
до відповідача Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про припинення підприємницької діяльності
Представники:
Від позивача: Жмудінський Василь Петрович - головний державний податковий інспектор з питань юридичної роботи, ( довіреність № 1452/10/10-17 від 31.05.06 року)
,
Від відповідача: не з"явились,
СУТЬ СПРАВИ: Заявлено вимогу про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
В судовому засіданні 08.11.06 року позивач адміністративний позов підтримав.
Відповідач в судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду адміністративної справи. Відзив на позов відповідач не подав. Справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення позивача, суд встановив, що підприємець ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 був зареєстрований Яремчанським міськвиконкомом як фізична особа-суб"єкт підприємницької діяльності НОМЕР_1 та взятий на податковий облік ДПІ в м. Яремча НОМЕР_2.
Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності більше року до податкових органів ( з 20.01.2000 року), про що свідчить довідка Державної податкової інспекції в м. Яремча , яка знаходиться в матеріалах справи.
Ч. 1 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться зокрема у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб"єкта підприємницької діяльності.
Ст. 247 Господарського Кодексу України встановлює, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного
суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що заборгованість перед бюджетом і державними цільовими фондами у відповідача відсутня, про що свідчить Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів ( обов"язкових платежів), що контролюються ДПІ в м. Яремча, яка наявна в матеріалах справи.
Враховуючи пояснення позивача в судовому засіданні та наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" , Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підпрємців, ст. 49, 94, 160 - 163, 167 , 254, 255, Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задоволити.
Припинити підпрємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
Підприємцю ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 або уповноваженій ним особі у встановленому законом порядку вчинити дії щодо припинення державної реєстрації.
Копію рішення направити державному реєстратору в м. Яремча, Івано-Франківська область.
На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.
Заява про апеляційне оскарження Постанови подається протягом 10 -ти днів з дня її складення в повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження..
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Фанда Оксана Михайлівна
Постанова складена в повному обсязі 08.11.06 року.
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Олейняш Е.М. 08.11.06 року