Судове рішення #24686942

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


Харків

27 серпня 2012 р. № 2-а- 9121/12/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Короткової О.В.,

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про припинення підприємницької діяльності,


В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2012 р. було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №2а-9121/12/2070.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно довідки Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців включення відомостей про Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 було проведено 22.07.2008 р., про що зроблено відповідний запис за №20036827666.

Відповідач податкові декларації та документи фінансової звітності до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби не подає з 04.01.2010 р.

Суд, розглянувши та дослідивши подані документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби відповідач перебуває на податковому обліку з 23.07.2008р. за №8886.

Позивач у своїх доводах вказує, що у зв'язку з тим, що відповідач не подає податкову та фінансову звітність до органів податкової служби України, податкова інспекція не має можливості контролювати правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушуються вимоги чинного законодавства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-XII (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), платники податків, зокрема, зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Аналогічна норма закріплена також у Податковому кодексі України, що набрав чинності з 01.01.2011 р.

Так згідно з пп.16.1.3 п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Пунктом 49.2 ст.49 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього кодексу незалежно від того чи проводив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181 (діяв на час виникнення спірних правовідносин), платник податків самостійно визначає суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Податкові декларації подаються за базовий період, що дорівнює: а) календарному місяцю -протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю -протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя); в) календарному року -протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до абз.4 ч.2 ст.46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідачем податкова звітність до податкової інспекції 04.01.2010 р. не подавалась. Відповідач жодних доказів на спростування наведеного факту до суду не надав.

Таким чином, відповідач не виконує покладеного на нього законом обов'язку щодо подання декларацій, звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, що є підставою для постановлення судового рішення про припинення його підприємницької діяльності.

Відповідно до п.3 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Згідно з пп.20.1.12 п.20.1 ст.20 та п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців.

Частина 3 ст.49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»передбачає, що державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фізичну особу - підприємця, щодо якої було постановлено судове рішення, про внесення такого запису.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби ґрунтуються на приписах чинного законодавства, а тому - підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 69, 70, 79, 94, 158-163, ст. 183 -2, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1).

Зобов'язати Департамент державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Зміївського міськвиконкому не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1), внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис щодо цього судового рішення та здійснити заходи з припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця у встановленому законом порядку.

Допустити негайне виконання постанови.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подачі апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.


Суддя О.В.Короткова


Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 серпня 2012 року.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація