Справа № 1/2211/127/2012
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.08.2012 року Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі головуючого Стасюк Р.М., при секретарі Обуховської Ю.Є., за участю прокурора Тукурєєва В.В., розглянувши кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Кривин, Славутського р-ну, Хмельницької області, громадянина України, українця, з середньою - спеціальною освітою, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимий.,
у вчинені злочину передбаченого ч.1 ст. 249 КК України,
ВСТАНОВИВ:
23.05.2012 року близько 22 години 00 хвилин ОСОБА_1, маючи за мету здійснити незаконний вилов риби для власного вживання, без належного дозволу, в заборонений час та забороненому місці, забороненими знаряддями і способом лову, використовуючи для цього дві риболовні сітки: довжиною по 50 метрів кожна, вічком 60 мм прибув на водоймище - поблизу УТЦ ВП ХАЕС м. Нетішин, де їх встановив.
Продовжуючи свої злочинні наміри, ОСОБА_1, 24.05.2012 року близько 04 години 30 хвилин дістав з вищевказаного водоймища риболовні сітки із рибою та в результаті незаконного заняття водним добувним промислом ним було виловлено: лящ в кількості 28 шт. вартістю 170 гривень за екземпляр, загальною вагою 18 кілограм.
Порушивши встановлений порядок раціонального використання, охорони і відтворення рибної водної фауни як важливої складової частини навколишнього природного середовища, згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу, затверджених Постановою КМУ від 21.11.2011 року за № 1209, ОСОБА_1 було заподіяно істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 4760 гривень.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю та пояснив, що 23.05.2012 року близько 22 години 00 хвилин він приїхав на озеро, що розташоване поблизу УТЦ ВП ХАЕС, де розмістив сіті для вилову риби у водоймищі. Про те, що ловити рибу під час нересті він не знав, однак здійснював незаконний вилов риби у заборонений спосіб.
24.05.2012 року близько 04 години 20 хвилин він прибув до озера поблизу УТЦ ВП ХАЕС з метою підйому сіток та збору риби. Близько 04 години 30 хвилин, коли він підійняв сіті з рибою та витягнув їх на берег, то був затриманий працівниками рибнагляду. Під час огляду, останні виявили у нього дві сітки в яких знаходилися 28 шт. - лящів. Злочинність свого діяння усвідомлює, у вчиненому злочині щиро кається. Завдана матеріальна шкода в сумі 4760,00 грн. ним відшкодована повністю.
Свідок ОСОБА_2 показав, що під час проведення операції «Нерест» 23.05.2012 року у вечірній час на водоймищі - поблизу УТЦ ВП ХАЕС м. Нетішин було помічено осіб які виставляли сітки для вилову риби. Близько четвертої години ранку було помічено кілька осіб на човнах, які піднімали сітки. Ним було затримано підсудного ОСОБА_1 разом з сітками та рибою. В результаті огляду було виявлено 28 шт. лящів загальною вагою 18 кг.
Судом було оголошено показання свідка ОСОБА_3 (а.с. 11) який не з'явився в судове засідання з об'єктивах причин.
Крім повного визнання підсудними своєї вини, вона об'єктивно підтверджується письмовими доказами у справі, а саме:
- рапортом від 24.05.2012 року (а.с. 2) згідно якого вбачається, що на озері №2 м. Нетішин був затриманий гр.-н ОСОБА_1
- протоколу огляду та вилучення (а.с.3) з якого вбачається, що ОСОБА_1 в нерестовий період здійснював вилов риби сітками в кількості двох штук. Було виявлено свіжу рибу: 28 штук риби «лящ»;
- довідки-розрахунку Хмельницькдержрибоохорони (а.с 9) - внаслідок незаконного вилову риби ОСОБА_1 заподіяв матеріальну шкоду на загальну суму 4760,00 грн.
Дії підсудного кваліфіковано за ч.1 ст.249 КК України, тобто «незаконне зайняття рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду».
Порушивши встановлений порядок раціонального використання, охорони і відтворення рибної водної фауни як важливої складової частини навколишнього природного середовища, згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу, затверджених Постановою КМУ від 21.11.2011 року за № 1209, ОСОБА_1 було заподіяно істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 4760,00 гривень.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, мотиви і причини скоєння, кількість незаконно виловленої риби, дані про особу підсудного, його сімейний та матеріальний стан, інші конкретні обставини.
Обставинами, що відповідно до ст.66 КК України пом'якшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття підсудного, активне сприяння розкриттю злочину, повне відшкодування матеріальної шкоди та його першу судимість.
Обставин, що відповідно до ст.67 КК України обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.
Суд вважає, що ОСОБА_1 повинен нести покарання у виді штрафу з конфіскацією знаряддя і засобу промислу та всього добутого.
По справі прокурором м. Нетішина в інтересах Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області було заявлено цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок злочину, на суму 4760,00 грн.. Враховуючи, що підсудний повністю відшкодував заподіяну матеріальну шкоду прокурор заявив клопотання про закриття провадження за цивільним позовом. Дане клопотання підлягає задоволенню відповідно до п.3 ч.1 ст. 205 ЦПК України.
Долю речових доказів необхідно вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323,324 КК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України.
Призначити ОСОБА_1 покарання за ч.1 ст.249 КК України у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Речові докази по справі:
- Дві риболовні сітки, які знаходяться у старшого державного інспектора Фльонса П.В.: 2-шт довжиною по 50 метрів кожна, вічком 60 мм конфіскувати в доход держави відповідно до санкції ч.1 ст.249 КК України;
- Рибу загальною вагою 18 кілограм, а саме: лящ в кількості 28 шт. - залишити у Старокривинському будинку-інтернаті.
Вирок може бути оскаржений в апеляційний суд Хмельницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Нетішинський міський суд.
Суддя: Стасюк Р. М.