РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 1108/2728/12
Провадження № 2/1108/582/12
08.08.2012 року Кіровоградський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді - Квітки О.О.,
при секретарях - Петрук Г.Ю., Бреус І.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Грузьківської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько -ОСОБА_2. За життя його батьку належала земельна ділянка, яка розташована на території Грузьківської сільської ради Кіровоградського району, загальною площею 3,90 га. 03 березня 2000 року ОСОБА_2 склав заповіт, згідно з якого земельна ділянка переходила до позивача. В термін визначений законодавством, заяви про вступ у спадщину до нотаріальної контори не подав, так як смерть батька переніс дуже тяжко та не був обізнаний у спадковому праві. А також через брак коштів. Коли вирішив оформити спадкові права, звернувшись до Кіровоградської державної нотаріальної контори, то нотаріус повідомив, що не може цього зробити, так як пропущені строки вступу у спадщину.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримала заявлені вимоги позивача за вищевикладеними обставинами та просила суд визначити додатковий строк для прийняття спадщини, оскільки він був пропущений з поважних причин.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Надіслав клопотання в якому просив про розгляд справи без участі його представника та повідомив, що з рішенням суду згодний.
Відповідно до вимог ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Суд критично підходить до тверджень позивача, що він з поважних причин пропустив строк необхідний для прийняття спадщини. Так як, наявність причин, якими позивач мотивує свій позов, не підтверджується жодними доказами.
За правилами ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Зважаючи на викладене, позивачем у справі не виконано вимоги чинного цивільно-процесуального законодавства щодо надання суду доказів на підтвердження обставин, на які він послався, як на підставу своїх вимог.
Таким чином, у суду відсутні підстави для висновку щодо обґрунтованості заявлених ОСОБА_1 позовних вимог та наявності підстав для їх задоволення.
Отже, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини не знайшли свого підтвердження та не підлягають задоволенню,оскільки позивачем не надано суду доказів поважності пропуску строків, передбачених для прийняття спадщини .
На підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 30, 60, 62, 88, 208-215 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Грузьківської сільської ради Кіровоградського Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Кіровоградської області через Кіровоградський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя/підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області О.О. Квітка