ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2012 р. Справа № 2а/0470/9298/12
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «ТАКО»про стягнення коштів з рахунків та за рахунок готівки в сумі 1019,81 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Західно-Донбаська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «ТАКО», в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «ТАКО»на користь державного бюджету податковий борг по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 1019,81 грн. з рахунків у банках та за рахунок готівки.
Позовні вимоги обґрунтовані з посилання на ст. 36, 54 Податкового кодексу України тим, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства не сплачує суму податкового зобов'язання у розмірі 1019,81 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.08.2012 року було відкрито скорочене провадження у справі.
Відповідачу надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі за адресою, зазначеною у відповідному державному реєстрі, а саме: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Молодогвардійська, буд. 2 Д.
03.09.2012 року на адресу суду повернувся поштовий конверт з відміткою про відсутність підприємства за вказаною адресою, із зазначенням дати повернення 03.09.2012 року та підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про відкриття скороченого провадження вважається такою, що вручено відповідачу.
Станом на 03.09.2012 року на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду заперечення на адміністративний позов не надходили.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «ТАКО»перебуває на податковому обліку в Західно-Донбаській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби в статусі платника податків за неосновним місцем обліку з 16.07.2012 року (а.с.16).
Відповідно до п.14.1.147 ч. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
27.03.2012 року позивачем проведена камеральна перевірка з питань неподання податкової декларації з плати за оренду землі за 2012 рік.
За результатом перевірки позивачем складено акт № 146/154/33339999 від 27.03.2012 року та 09.04.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001951543, яким відповідачу збільшена сума грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 1020,00 грн.
Відповідно до п. 58.3. статті 58 Податкового Кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення.
11.04.2012 року податкове повідомлення-рішення від 09.04.2012 року № 0001951543 було повернуто позивачу у зв'язку відсутністю підприємства за вказаною адресою.
З урахуванням викладеного податкове зобов'язання відповідача зі сплати штрафних санкцій у сумі 1020,00 грн. є узгодженим з 11.04.2012 року.
Проте, праховуючи наявність переплати на особовому рахунку підприємства-боржника, сума що підлягає стягненню зменшується на суму такої переплати та становить 1019,81 грн.
Згідно статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
При цьому статтею 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
Податкова вимога № 278 від 23.04.2012 року, надана позивачем, може бути належним доказом надіслання відповідачу первинної податкової вимоги зі сплати податкового боргу.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 20.1.18 статті 20 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
На підставі п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна група «ТАКО» (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Молодогвардійська, буд. 2 Д, ідентифікаційний номер 33339999) та за рахунок готівки на р/р згідно бюджетної класифікації податковий борг в сумі 1019,81 грн. (одна тисяча дев'ятнадцять гривень, 81 копійка).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова підлягає негайному виконанню.
Суддя О.В. Серьогіна