2/0512/901/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2012 року Дзержинський міський суд Донецької області у складі: судді Нємиш Н.В.
при секретарі Андрієвій Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дзержинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дзержинської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
22.03.2012 року позивач звернулась до суду з позовом до Дзержинської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. В обґрунтування позовних вимог вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її чоловік - ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина на належну йому 1/3 частки квартири АДРЕСА_1, позивач є спадкоємцем першої черги. Зараз позивач має намір прийняти спадщину, але нею пропущено строк звернення до Дзержинської нотаріальної контори. Позивач зазначає, що строк пропустила з поважної причини у зв'язку з тяжким психологічним станом та юридичною необізнаністю, тому просить встановити у судовому порядку додатковий строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача до суду не з'явився, просив справу розглянути за його відсутністю.
Дослідивши та оголосивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.16). Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина, спадкоємцем першої черги на яку є позивач.
Строк для прийняття спадщини позивачем було пропущено з поважних причин, оскільки позивач після смерті чоловіка знаходилась в тяжкому психологічному стані та у зв'язку з цим не звернулась до Дзержинської нотаріальної контори .
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, що починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для подання заяви на прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд знаходить, що доводи позивача про поважність пропуску строку для прийняття спадщини заслуговують на увагу, а тому вважає можливим подовжити строк для прийняття спадщини на три місяці.
Керуючись ст.ст.10,11,60,212 ЦПК України, ст.ст.1270,1271,1272 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Дзержинської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визнати пропуск строку для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Дзержинську Донецької області, з поважної причини та призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини -три місяці з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: