Спра ва № 221/3893/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРА Ї НИ
14.09.2012 року Ста ро мі сь кий ра йон ний суд міста Він ни ці
в скла ді:
го ло ву ю чо го су д ді Татаурової І.М.,
при се к ре та рі Вохміновій Г.С.,
з участю:
позивача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що з відповідачем вона зареєструвала шлюб 03.08.1997р. в відділі РАГС МУЮ Вінницької області, актовий запис №1640. На даний час документи про розірвання шлюбу знаходяться на розгляді в суді. Від шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_5, який проживає з позивачем. Відповідач ухиляється від участі у вихованні та утриманні дитини, не надає жодної матеріальної допомоги, жодної домовленості щодо способу виконання ним свого обов'язку з утримання дитини досягнуто не було. Відповідач є фізично здорова людина працездатного віку, яка працює і отримує стабільний заробіток достатнього рівня. Житлом відповідач забезпечений, інших утриманців у нього немає. Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5 щомісячно, в розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_3 підтримала позов за обставин викладених у ньому, просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5 щомісячно, в розмірі ? частини від усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнав в повному обсязі, не заперечив проти його задоволення (а.с.11).
Суд, згідно ст. 158 ЦПК України, враховуючи думку позивача, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. ст. 10, 11, 60 ЦПК України суд розглядає справу не інакше як за заявою осіб, в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів, тобто кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Між сторонами виникли сімейні правовідносини, які регулюються Сімейним кодексом України.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 -ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_5, батьками якого записані ОСОБА_4 -батько, ОСОБА_3 - мати, актовий запис № 883 (а.с.4).
Відповідно до довідки з місця проживання про склад сім'ї та реєстрації вбачається, що ОСОБА_5 проживає в АДРЕСА_1, разом із своєю матір'ю ОСОБА_3 (а.с.6).
Відповідно до ст. ст. 180,181 ч.3 СК України, батьки зобов'язанні утримувати дітей до досягнення ними повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дітей присуджуються у частці від доходу одного з батьків і (або) у твердій грошовій сумі, що визначається судом з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182ч.2 СК України.
Обставин, які б доводили необхідність звільнення відповідача від обов'язків утримувати дітей, судом не встановлено. Добровільно надавати допомогу він не бажає.
Право позивача порушено невиконанням обов'язків відповідачем по утриманню неповнолітньої дитини та підлягає судовому захисту.
Враховуючи викладене, суд, прийшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітнього сина -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Згідно ст. 5 п.1 ч.3 ЗУ «Про судовий збір» позивач звільнена від сплати судового збору, тому суд, вважає за необхідне стягнути з відповідача ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в розмірі 214,60грн.
Керуючись ст. ст. 180-182,191 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 158, 212-215,218 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого в військовій частині №3008, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини -сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частки від всіх видів заробітку (доходів), щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду - з 16 липня 2012 року до досягнення дитиною повноліття.
Рішення суду, в частині стягнення аліментів в межах суми платежів за один місяць, допустити до негайного виконання.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60коп.
Рі шен ня мо же бу ти оскаржено до апе ля цій но го су ду Вінницької області про тя гом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які приймали участь у справі, але не були присутніми під час проголошення рішення, в той же строк з моменту отримання копії цього рішення.
Су д дя: