Судове рішення #24626266

Справа 712/16361/12


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.09.2012 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,-

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху оскільки подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України.

Так, в порушення вимог п.2 ч.2 ст.119 ЦПК України, позовна заява не містить поштового індексу місця проживання відповідача.

В обгрунтування своїх вимог позивач зазначає, що рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 10 лютого 2010 року з позивача стягуються аліменти в 1/3 частині від всіх отримуваних ним доходів на утримання неповнолітньої доньки, хоча до матеріалів справи такого рішення або належним чином завіреної копії додано не було.

Позивач, також зазначає як одну з підстав необхідності зменшення розміру аліментів, що останній надає допомогу своїм непрацездатних, хворіючим батькам, однак при цьому не надає жодних даних, які підтверджували даний факт.

Згідно зі ст. 11 ч. 1 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ч.3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі, при цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.

Так, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та викласти прохальну частину заяви відповідно до вимог чинного законодавства України.

Окрім вище наведеного слід зазначити, що відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

На порушення зазначених вимог, позивач не додав до своєї заяви доказів сплати судового збору.

Згідно підпункту 1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмір 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

Таким чином, за подачу даної позовної заяви судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, або не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, тобто не менше ніж 214 грн. 60 коп.

Враховуючи вище наведене, для усунення недоліків необхідно надати позовну заяву, в новій редакції з врахуванням вимог ст. 119 ЦПК України.

Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Роз'яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Керуючись ст. 119, ст. 121 ЦПК України, суддя,-

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до 18 вересня 2012 року, але не більше п'яти днів з дня отримання ним ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя Ужгородського

міськрайонного суду О.В.Фазикош



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація