АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2012 року. м. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду міста Києва в складі: головуючого - Левенця Б.Б.
суддів - Махлай Л.Д., Невідомої Т.О.,
при секретарі - Пазюку Є.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Подільського районного суду міста Києва від 20 червня 2012 року по матеріалам позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Галицьке», третя особа ОСОБА_2 про визнання акту недійсним та встановлення причин аварії, -
в с т а н о в и л а :
У травні 2012 року позивачка звернулася із зазначеним позовом.(а.с. 1-3)
Ухвалою судді Подільського районного суду міста Києва від 20.06.2012 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до КП «Галицьке», третя особа ОСОБА_2 про визнання акту недійсним та встановлення причин аварії. (а.с.11).
В апеляційній скарзі заявник посилалась на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, просила ухвалу скасувати, відкрити провадження і передати справу до суду першої інстанції для розгляду. (а.с. 22-29)
В судовому засіданні ОСОБА_1, її представник ОСОБА_3, ОСОБА_2 підтримали скаргу і просили її задовольнити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, обговоривши доводи скарги, пояснення учасників апеляційного розгляду, перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.
Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.
Об'єктом захисту є порушене, невизнане або оспорене право чи цивільний інтерес, саме вони є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.
Згідно статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Акт встановлення причин залиття квартири позивачки та інших квартир багатоквартирного будинку від 01 вересня 2010 року, про визнання недійсним якого позивачкою поданий позов, є лише фіксацією обставин залиття, яке було виявлено під час проведення робіт з усунення причин та наслідків залиття. Його оскарження не передбачено чинним законодавством, зокрема статтею 16 ЦК України, як спосіб захисту судом цивільних справ.
Вказаний акт був наданий як доказ, який оцінювався судом у рішенні Подільського районного суду міста Києва від 24 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої залиттям квартири.(а.с. 37-44)
Непогодження з цим актом та оцінкою наданою районним судом ОСОБА_1 вправі зазначити в апеляційній(касаційній скарзі) на вищевказане судове рішення.
За таких обставин висновок судді районного суду про відмову у відкритті провадження у справі з посиланням на п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України колегія суддів визнала законним і обґрунтованим.
Доводи скарги цих висновків не спростовують, тому колегія суддів їх відхилила.
Керуючись ст.ст. 303, п. 1 ч. 2 ст. 307, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу судді Подільського районного суду міста Києва від 20 червня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Судді Апеляційного суду міста Києва: Б.Б.Левенець
Л.Д.Махлай
Т.О.Невідома