Справа № 1/2609/1114/12
П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 вересня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Мартинова Є.О.,
при секретарі Моргушко Л.В.,
з участю прокурора Денисюка М.П.,
захисника ОСОБА_1,
підсудного ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві в приміщенні суду кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Жмеринка Вінницької області, українця, громадянина України, освіти вищої, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
20 липня 2012 року, приблизно о 10 годині 00 хвилин, ОСОБА_2, знаходячись в тамбурі електропотягу сполученням «Жмеринка-Київ», знайшов та підібрав три паперові згортки, в яких знаходилась суха подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору. Дослідивши вміст згортку та усвідомивши, що подрібненою речовиною є наркотичний засіб -«канабіс», ОСОБА_2 помістив згорток до середнього відділення гаманця, який в свою чергу поклав до правої передньої кишені штанів, одягнених на ньому. Таким чином ОСОБА_2 умисно незаконно придбав для особистого вживання та став зберігати наркотичний засіб «канабіс»при собі без мети збуту.
Після цього, 20 липня 2012 року, ОСОБА_2, зберігаючи при собі, незаконно придбаний ним наркотичний засіб «канабіс», а саме в гаманці, який поклав до правої передньої кишені штанів, що були одягнені на ньому, перевіз його до міста Києва, а саме до Центрального залізничного вокзалу «Київ-Пасажирський», що розташований на Площі Вокзальній, 1 в місті Києві.
Прибувши 20 липня 2012 року до міста Києва приблизно о 11 годині 20 хвилин, ОСОБА_2, незаконно зберігаючи при собі наркотичний засіб, переніс його до станції метро «Вокзальна»КП «Київський метрополітен» в місті Києві, де у вестибюлі вказаної станції цього ж дня, приблизно о 11 годині 30 хвилин він був затриманий працівниками міліції та доставлений в кімнату міліції, де в присутності двох понятих, під час проведення поверхневого огляду його одягу та речей, з середнього відділення гаманця, який знаходився в правій передній кишені штанів, одягнених на ньому, було виявлено та вилучено три паперових згортки, в яких знаходилась суха подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору, а саме особливо небезпечний наркотичний засіб -«канабіс», загальною масою в перерахунку на суху речовину 7,99 г, який ОСОБА_2 незаконно придбав, зберігав та перевозив без мети збуту для власного вживання.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнав повністю і у вчиненому розкаявся, дав зізнавальні показання у справі, повністю підтвердивши що він дійсно при вказаних обставинах вчинив інкримінований йому злочин. Також ОСОБА_2 пояснив, що він протягом останніх років періодично вживав наркотичні засоби і страждав на наркотичну залежність. Щоб позбавитися вказаної залежності він дійсно добровільно звернувся до лікувального закладу -КП Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія»та пройшов курс лікування від наркоманії. Там він відвідував психолога, групову терапію, приймав ліки. На даний час ОСОБА_2 не вживає наркотичні засоби.
Слід зазначити, що показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.
У даній кримінальній справі на підставі ст. 299 КПК України в судовому засіданні було використано спрощений порядок дослідження доказів, а саме було допитано підсудного та досліджено матеріали, що характеризують особу підсудного.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що дійсно своїми умисними протиправними діями, які виразились в незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичного засобу без мети його збуту, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинив злочин передбачений ч. 1 ст. 309 КК України.
Крім того в судовому засіданні підсудний заявив про те, що він добровільно звернувся до лікувального закладу та пройшов курс лікування від наркоманії, у зв'язку з чим клопоче перед судом про звільнення його від кримінальної відповідальності за дії передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.
На підтвердження своїх доводів, підсудним було надано довідку № 30 від 21 серпня 2012 року, видана МОЗ України КП Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія»про те, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 пройшов курс добровільного лікування від наркоманії (психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання канабіоідів) з 30 липня 2012 року по 21 серпня 2012 року.
Прокурор в судовому засіданні просив клопотання підсудного задовольнити та звільнити його від кримінальної відповідальності.
Суд, заслухавши доводи учасників процесу, дослідивши матеріали кримінальної справи знаходить клопотання про звільнення ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Підсудний ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 309 КК України, особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.
Судом достовірно встановлено, що підсудний ОСОБА_2 з 30 липня 2012 року по 21 серпня 2012 року пройшов курс добровільного лікування від наркоманії в КП Вінницького обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія», у зв'язку з чим він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 309 КК України, а кримінальна справа, порушена щодо нього за ч. 1 ст. 309 КК України підлягає закриттю.
У кримінальній справі цивільний позов не заявлено. Арешт на майно не накладався.
Речовий доказ по справі: наркотичний засіб -«канабіс», залишковою масою 7,39 г (знаходиться на зберіганні в камері схову речових доказів ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві) -підлягає знищенню.
По справі було проведено дві криміналістичні експертизи, загальна вартість яких становить 705 гривень 60 копійок, що є судовими витратами по справі, а тому зазначена сума грошових коштів підлягає стягненню з ОСОБА_2 на користь експертних установ, що проводили дослідження.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 309 КК України, 273, 282, 296 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, звільнити від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.
Кримінальну справу, порушену щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 309 КК України провадженням закрити.
Запобіжний захід до вступу постанови у законну силу щодо ОСОБА_2 залишити попередній -підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в місті Києві, Код ЗКПО: 25575285, реєстраційний рахунок 31253272210699, ГУДКСУ у Київській області, МФО 821018 - 705 гривень 60 копійок судових витрат по справі за проведення криміналістичних експертиз.
Речовий доказ по справі: наркотичний засіб -«канабіс», залишковою масою 7,39 г (знаходиться на зберіганні в камері схову речових доказів ЛУ в метрополітені підпорядкованого ГУ МВС України в місті Києві) -знищити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва на протязі семи діб з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Солом'янський районний суд міста Києва.
Суддя Солом'янського районного суду
міста Києва Мартинов Є.О.