Судове рішення #24590372

Справа № 2/0124/2418/2012

0124/7147/2012


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2012 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим

у складі головуючого судді - Кайро І.А., при секретарі - Олефір А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Ялти цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в :


позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу між ним та ОСОБА_3., зареєстрованого 23 квітня 2010 року виконавчим комітетом Гаспринської селищної ради, м. Ялти, Автономної Республіки Крим, Україна, за актовим записом № 11.

Вимоги мотивовані тим, що між ним та ОСОБА_3 23 квітня 2010 року був укладений шлюб. Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Їх спільне сімейне життя з відповідачем не склалося у зв'язку з різними поглядами на спільне життя, та ведення спільного господарства, на протязі тривалого часу проживають окремо, шлюбні відносини не підтримують. На його думку примирення та подальше шлюбне життя між ними неможливе.

Позивач та відповідач в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи сповіщені належним чином, надали суду заяви про розгляд справи в їх відсутність. При цьому позивач підтримує позовні вимоги, а відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу.

Дослідивши докази, які є у матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.

Відповідно до ч. 2 ст. 104 СК України, шлюб припиняється у наслідку його розірвання.

Згідно ч. 3 ст. 109 СК України, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка та що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх особисті та майнові права, а також права їх дітей.

Судом встановлено, що 23 квітня 2010 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 виконавчим комітетом Гаспринської селищної ради, м. Ялти, Автономної Республіки Крим, Україна, за актовим записом № 11., був зареєстрований шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.4).

Від сумісного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.7)

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно з ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дитини що має істотне значення.

Судом достовірно встановлено, що сторони не підтримують шлюбні відносини та тривалий час проживають окремо, сумісного господарства не ведуть, не мають бажання зберегти сім'ю. Брак існує формально, та його збереження неможливе.

Крім того, шлюб це вільне волевиявлення чоловіка та жінки, у даному випадку підтримувати шлюб сторони бажання не мають.

Суд вважає, що подальше збереження шлюбу суперечитиме інтересам ОСОБА_1, підстав для вжиття заходів до примирення подружжя не має.

Оскільки позов задоволено з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1, підлягають стягненню судові витрати сплачені ним при подачі позову, а саме: судового збору у сумі 107,30 гривень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6,10,60,174,212-215 ЦПК України, ч. 1 ст. 51 Конституції України, ст.ст. 104, 109, 112 СК України, суд,

в и р і ш и в :


Позовну заяву - ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_3., зареєстрований 23 квітня 2010 року виконавчим комітетом Гаспринської селищної ради, м. Ялти, Автономної Республіки Крим, Україна, за актовим записом № 11 - розірвати.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі у сумі 107 (сто сім) гривень 30 копійок.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд АРК в порядку та строки передбачені ст.ст. 294-296 ЦПК України.


Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація