Судове рішення #24569748

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2036/3018/2012

Провадження 2/2036/1349/2012

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2012 року.

Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

головуючого - судді -Панаід І.В.,

за участю секретаря судового засідання -Левчук К.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Чугуївського міського суду Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, -


в с т а н о в и в:


09 липня 2012 року ОСОБА_1, звернувся до Чугуївського міського суду Харківської області з позовом до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3, в якому просить суд з уточненням позовних вимог зменшити розмір аліментів на утримання сина -ОСОБА_4, 2000 року народження, у зв`язку зі зміною сімейного стану та народженням другої дитини -ОСОБА_5, 2011року народження, відповідно до вимог ст. ст. 182, 183 СК України, до 1/6 частини всіх видів заробітку.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги викладені у позовній заяві та просив суд позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову з тих підстав, що вважає справедливим встановлений судовим рішенням розмір аліментів і підстав для його зменшення не має. Згідно з Законом України від 22.12.2011р. № 4282-УІ «Про Державний бюджет України на 2012р.»прожитковий мінімум на дитину від 0 до 6 років становить 961 грн., на місяць, а на дитину від 8 до 18 років -1197 грн. на місяць, у зв`язку з чим відповідач вважає, що ділити аліменти на двох дітей різного віку не є справедливим. Позивач по справі отримує достатню заробітну плату на утримання доньки від другого шлюбу та сплачує аліменти у розмірі 1/4 частини від заробітної плати на утримання сина. Крім заробітної плати, позивач отримує матеріальну допомогу, допомогу на оздоровлення у розмірі щомісячної заробітної плати кожна, а також щомісячно індексацію. Це є додатковим грошовим забезпеченням родини позивача. ОСОБА_1 отримує грошову допомогу від держави на утримання доньки до 3-х річного віку. Крім цього, відповідно до Сімейного кодексу України позивач зобов`язаний приймати участь у додаткових витратах на дитину (лікування, розвиток дитини тощо), але за 5,5 років після розлучення, позивач жодного разу не надав допомоги в таких витратах.

У судове засідання третя особа не з`явилась надавши суду заяву з проханням розглядати справу за її відсутності, в якій просила суд позов задовольнити та зменшити розмір аліментів до 1/6 частки в інтересах її малолітньої доньки ОСОБА_5 2011 року народження.

Враховуючи те, що третя особа повідомлена у встановленому порядку, від неї надійшла письмова заяви про розгляд справи без її участі, суд вважає за можливе розглянути справу за її відсутності за наявними у справі доказами.

Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, всебічно й повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні встановлені такі обставини і відповідні ним правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що рішенням Чугуївського міського суду Харківської області від 12.04.2007р. з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуті аліменти в розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, починаючи з 01.03.2007р. - з дня звернення до суду, до досягнення ним повноліття, але не нижче ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.(а.с. 3).

29 квітня 2011р. ОСОБА_1 та ОСОБА_3, зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 29.04.2011р., актовий запис № 74. (а.с. 4).

Від шлюбу у позивача народилась донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, відповідно до свідоцтва про народження. (а.с. 5).

21.04.2008р. ОСОБА_1 звернувся до опікунської ради з проханням реалізувати його право і обов`язок брати участь в житті і вихованні сина. Рішенням ради опіки і піклування від 27.05.2008р. позивачу був встановлено час спілкування з сином та зобов`язано ОСОБА_2 звітувати перед Радою опіки та піклування про цільове витрачання аліментів на користь дитини. (а.с. 29-31).

У відповідності до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов`язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.

Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Відповідно довідки від 14.08.2012р. № 261/ВФЗ ОСОБА_1 проходить військову службу на посаді начальника відділення -заступника відділу в Харківському обласному військовому комісаріаті і його доход за 12 місяців становить шістдесят тисяч дев`ятсот п`ятдесят сім грн. 84 коп.. Крім цього позивач знаходиться на обліку в УПСЗН Чугуївського міськвиконкому і отримує щомісяця одноразову допомогу при народженні 1-ї дитини в розмірі 725грн., що підтверджується довідкою від 05.08.2012р.(а.с.33, 36).

Відповідач по справі зареєструвала шлюб з ОСОБА_9 від якого у них народився син ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_6., та на цей час вона знаходиться у декретній відпустці по догляду за сином, та отримує грошову допомогу від держави у розмірі 130 грн., а її чоловік теж сплачує аліменти на утримання сина, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі 1/4 частині від заробітної плати (а.с. 39, 41-48).

Статтею 185 СК України, передбачена участь батьків у додаткових витратах на дитину, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягне аліментів не була подана, зобов`язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Дитина сторін ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 постійно мешкає з відповідачкою по справі, знаходиться на її утриманні, відповідач по справі брав участь у додаткових витратах пов`язаних з лікуванням дитини у зв'язку із її хворобою (а.с. 40).

Доказів участі у додаткових витратах на дитину позивачем не надано.

Відповідно до статті 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Суд погоджується із твердженням позивача щодо зміни його сімейного стану і народження дитини у другому шлюбі, що знайшло своє підтвердження у судовому засіданні при дослідженні доказів у справі. Разом з тим, належних доказів щодо погіршення майнового стану позивача у порівнянні з тим, який був на час ухвалення судового рішення від 12.04.07 щодо стягнення з нього аліментів на утримання сина від першого шлюбу, суду не надано. Щодо наданих позивачем суду доказів зміни його сімейного стану, суд враховує, що у зв'язку з народженням доньки у другому шлюбі, він отримує щомісячну допомогу з УПСЗН Чугуївського міськвиконкому на доньку від другого шлюбу у розмірі 725грн.(а.с.36).

В судовому засіданні встановлено, що сімейний стан відповідача також змінився. У зв'язку з народженням дитини у другому шлюбі, відповідач не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, на час розгляду справи судом отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 130грн. на місяць (а.с.46). Чоловік відповідача теж сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу у розмірі 1/4 частики усіх видів заробітку (а.с.39).

Відповідно до статті 3 ЦК України, одним із принципів цивільних відносин є їх справедливість, добросовісність та розумність. З огляду на зазначене, оцінивши належність, достовірність, кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не є обґрунтованими, оскільки належних доказів погіршення матеріального стану або стану здоров'я позивачем не надано, а зміни сімейного стану і народження доньки суд не вважає достатньою підставою для зменшення розміру аліментів, оскільки відповідні зміни сталися й у відповідача, внаслідок чого відповідач, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на час розгляду справи судом не працює й отримує допомогу по догляду за дитиною у сумі 130грн. на місяць. За таких умов, зменшення розміру аліментів негативно відобразиться на утриманні спільної дитини сторін -сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 182, 183, 185, 192 СК України, ст. ст. 10,11, 88, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа -ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів -залишити без задоволення.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя І.В. Панаід





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація