Судове рішення #24558394

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


УХВАЛА


"10" вересня 2012 р. Справа № 5016/1181/2012(8/64)

За позовом Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1,

54017, АДРЕСА_1,

до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2,

54017, АДРЕСА_2,

про спонукання до виконання умов договору та стягнення збитків у сумі 73927 грн. 98 коп.

Суддя Т.В. Гриньова - Новицька


Представники:

Без виклику представників сторін.


Суть спору: Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 звернулася з позовом до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 з такими вимогами: зобов'язати відповідача передати орендовану частину нежитлового приміщення площею 50 кв.м., розташованого за адресою АДРЕСА_3, на умовах укладеного договору оренди; стягнути з відповідача збитки, пов'язані із невиконанням договору оренди в сумі 73927 грн. 98 коп.

Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 30.08.2012 вищевказаний позов задоволено частково; зобов'язано Фізичну особу -підприємця ОСОБА_2 передати Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1 нежитлове приміщення площею 50 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_3, на умовах договору оренди № 009 від 03.03.2012р; стягнуто з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 на користь Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 збитки в сумі 37537 грн. 14 коп. та 1890 грн. судових витрат; в решті позову -відмовлено.

05.09.2012 від Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 надійшли зауваження на протокол судового засідання від 30.08.2012. Необхідність прийняття поданих зауважень до протоколу відповідач обґрунтовує тим, що невідображення у протоколі судового засідання наведених позивачем у зауваженнях обставин знецінює його позицію у справі.

Розглянувши подані відповідачем зауваження до протоколу, суд вважає їх такими, що не підлягають прийняттю та відхиляє їх з таких мотивів:

Відповідно до приписів ст. 81-1 Протоколи. Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України), у судовому засіданні, а також про огляд і дослідження письмових або речових доказів у місці їх знаходження складається протокол.

У протоколі судового засідання зазначаються: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування суду, що розглядає справу, та склад суду; 3) номер справи і найменування сторін; 4) відомості про явку в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу або про причини їх неявки; 5) відомості про роз'яснення господарським судом сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, їх процесуальних прав і обов'язків, зокрема, права заявляти відводи, та попередження перекладача про відповідальність за завідомо неправильний переклад, судового експерта - за дачу завідомо неправильного висновку або відмові від дачі висновку; 6) усні заяви і клопотання сторін та інших осіб, які беруть участь у справі; 7) усні роз'яснення судовими експертами своїх висновків і відповіді на поставлені їм додаткові запитання.

Протокол веде секретар судового засідання.

Протокол у триденний строк підписують суддя (суддя - головуючий у колегії суддів) і секретар судового засідання.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право знайомитися з протоколами і протягом п'яти днів після їх підписання подавати письмові зауваження з приводу допущених у протоколах неправильностей або неповноти протоколу. Зауваження на протоколи у всіх випадках долучаються до матеріалів справи.

Господарський суд розглядає зауваження на протокол протягом п'яти днів з дня подання зауваження і за результатами розгляду виносить ухвалу, якою приймає зауваження або мотивовано відхиляє їх.

Протокол судового засідання від 30.08.2012 складений відповідно до вимог ст. 81-1 ГПК України, який містить всі необхідні дійсні відомості, передбачені цією статтею Закону.

Зауваження Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2, викладені в п. п. 1, 2 щодо невірного зазначення у протоколі змісту листів від 03.04.2012, поданих позивачем та залучених судом до матеріалів справи у судовому засіданні 30.08.2012, суд вважає такими, що не підлягають прийняттю, оскільки зазначені листи містяться в матеріалах справи, і саме вони є доказами у справі, а не посилання на них у протоколі судового засідання. Також слід зазначити, що відповідно до ст. 43 ГПК України саме господарський суд наділений правом надання оцінки доказам.

Щодо зауважень, викладених в п. п. 3, 4 суд також вважає їх такими, що не підлягають прийняттю, оскільки по суті вони є мотивами відхилення позовних вимог позивача, які відповідач, відповідно до ст. 59 ГПК України, мав право викласти у відзиві на позовну заяву. У разі апеляційного чи касаційного провадження відповідач також не позбавлений права їх викласти шляхом участі у судових засіданнях, надання усних пояснень, наведення своїх доводів і міркувань з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, надання заперечень проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, та подання відзиву.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для прийняття зауважень до протоколу судового засідання від 30.08.2012, оскільки він цілком відповідає вимогам закону, а зауваження зроблені Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_2 ґрунтуються лише на суб'єктивному баченні відповідача, та носять більш особисте та емоційне ставлення до процесу.

Керуючись ст. ст. 81-1 , 86 ГПК України, - суд


УХВАЛИВ:

Зауваження на протокол судового засідання від 30.08.2012 - відхилити.



Суддя Т.В.Гриньова-Новицька





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація