Справа № 1705/2529/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2012 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в особі головуючого судді Бобер К.Ф.
при секретарі Стецюк М.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно
цивільну справу за позовом ОСОБА_1
до Шепетинської сільської ради
про визнання права власності на спадкове майно
в порядку спадкування за заповітом,-
встановив:
В обгрунтування своїх вимог позивач покликається на слідуючі обставини. ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2, яка на день смерті була постійною мешканкою с. Голуби, Дубенського району, Рівненської області, за якою позивач здійснював постійний догляд. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на все належне їй майно, зокрема на житловий будинок АДРЕСА_1, на приватизованій земельній ділянці 0,23 га, яка була передана матері позивача для обслуговування житлового будинку та господарських споруд. Інших спадкоємців немає. В зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на будинок та земельну ділянку позивач не може оформити право власності на спадщину. В зв"язку з цим він змушений звернутися до суду з позовом про визнання за ним права власності на спадкове майно.
В судове засідання позивач не з»явився, подав суду заяву, в якій позовні вимоги частково змінив позовні вимоги, щодо визнання права власності на житловий будинок підтримує повністю, а в частині визнання права власності на земельну ділянку просить залишити без розгляду, справу просить розглядати за його відсутності.
Представник відповідача -Шепетинської сільської ради в судове засідання не з"явився, подав заяву в якій вимоги позивача визнає повністю, просить справу розглядати у його відсутність.
Суд оцінивши зібрані та перевірені в суді докази прийшов до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення.
ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 р., що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 31.05.2012 року (а.с.4). Згідно заповіту від 20.05.2006 року посвідченого секретарем виконкому Шепетинської сільської ради, Дубенського району, ОСОБА_3, ОСОБА_2 заповідала все належне їй майно, а саме житловий будинок, який знаходиться в АДРЕСА_1 позивачу ОСОБА_1
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності. Позивач не має змоги оформити свої спадкові права на будинок, оскільки ОСОБА_2 за життя не виробила правовстановлюючі документи на нього. Разом з тим право власності на будинок покійної ОСОБА_2 повністю підтверджується наданими позивачем доказами. Зокрема, ОСОБА_2 вказана власником житлового будинку в АДРЕСА_1 в технічному паспорті на нього, виготовленого КП „Архітектор" 06.08.2012р. (а.с. 11-12). Згідно довідки Шепетинської сільської ради № 289 від 28.05.2012 р. вбачається, що згідно запису по господарської книги № 1 с. Голуби за 2011-2015 рр. за ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, рахується житловий будинок, житловою площею 23 кв.м., який знаходиться у АДРЕСА_1. (а.с.8)
Керуючись: ст.ст. 328, 392, 1216, 1233, 1268 ЦК України, ст.ст.159, 208, 209, 213, 215 ЦПК України , суд
Р І Ш И В:
позов задовільнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а саме на житловий будинок з по господарськими спорудами АДРЕСА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя: