Судове рішення #24531293

Справа № 1705/2317/2012






РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20 серпня 2012 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого судді Бобер К.Ф.

при секретарі Стецюк М.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно


цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Майданської сільської ради про визнання права власності на Ѕ частину житлового будинку в порядку спадкування за законом,-


встановив:


В обгрунтування своїх вимог позивач покликається на наступні обставини. ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2, яка на день смерті була постійною жителькою с. Майдан, Дубенського району, Рівненської області та проживала разом з позивачем однією сім»єю. В спадщину після смерті мами позивач вступив своєчасно шляхом фактичного володіння та розпорядження спадковим майном, яке на день смерті належало померлій. В масу спадкового майна входить лише Ѕ житлового будинку АДРЕСА_1. Він звернувся до нотаріальної контори з питання оформлення спадщини на будинок, проте йому було відмовлено в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на них. В зв"язку з цим позивач змушений звернутися до суду з позовом про визнання за ним права власності на спадкове майно.

В судове засідання представник позивачів ОСОБА_3 не з»явився, подав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує повністю, просить справу розглядати за його відсутності.

Представник відповідача -Майданської сільської ради в судове засідання не з"явився, подав заяву в якій вимоги позивачів визнає повністю, просить справу розглядати у його відсутність.

Суд оцінивши зібрані та перевірені в суді докази прийшов до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.. 392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності. Позивач не має змоги оформити свої спадкові права на Ѕ частину житлового будинок, оскільки покійна ОСОБА_2 за життя не виробив правовстановлюючі документи на нього.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивача ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, видане 30.05.2011 року Майданською сільською радою Дубенського району Рівненської області (а.с.3), а ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_4 батько позивача, що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 від 26.10.1999 року.

Згідно технічного паспорту на житловий будинок, виданого КП "Архітектор" Ѕ частина житлового будинок по АДРЕСА_1 належить ОСОБА_4 (а.с.10-11). Як вбачається з довідки № 84 від 10.04.2012 року виданої Майданською сільською радою Ѕ частина житлового будинку АДРЕСА_1, рахується за померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 ( а.с.9).

Померла ОСОБА_2, являлася спадкоємцем першої черги після смерті чоловіка, вона вчасно прийняла спадщину, але вона не встигла оформити свої спадкові права, так як ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла.

Позивач ОСОБА_1 являється сином померлої ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про народження від 07.02.1956 року (а.с.5).

Згідно довідки, виданої Майданської сільською радою №270 від 23.07.2012 року, Ѕ частина житлового будинку АДРЕСА_1, рахується за померлою ОСОБА_2, після смерті останньої спадщину прийняв її син позивач ОСОБА_1, шляхом фактичного вступу в спадщину, сплачує страхові внески, проводить ремонт будинку, користується земельною ділянкою, сплачує земельний податок, проживав і на даний час проживає у даному будинку. ( а.с.8).

Позивач у відповідності до ст. 1261 ЦК України, відноситься до першої черги спадкоємців за законом, вчасно прийняла спадщину. Інших спадкоємців крім позивача немає.


Керуючись : ст.ст. 328, 392, 1223, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст.159, 208, 209, 213, 215 ЦПК України , суд


Р І Ш И В:


Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право власності на Ѕ частину житлового будинок АДРЕСА_1.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація