Справа №2-1834/2007
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
09 серпня 2007 року
Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого судді: Гончарової І.А.,
при секретарі: Кудреватих Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луганаську цивільну справу за
позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про
визнання права власності, за зустрічним позовом ОСОБА_2до
ОСОБА_1про визнання права власності, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1. звернулася до суду із позовною заявою, в обгрунтування якої вказала, що на підставі договору купівлі-продажу нежитлового приміщення від 22.12.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Авершиним І.В., ОСОБА_1і ОСОБА_2належить в рівних частках нежитлове приміщення №2, розташоване за адресою: АДРЕСА_1. Право власності на даний об*єкт зареєстрований МКП Бюро технічної інвентаризації. Належні приміщення сторони вирішили переобладнати під приміщення готелю, заздалегідь розподілив при цьому витрати, пов*язані із розробленням проекту та будівельними роботами, та після закінчення переобладнання приміщення зареєструвати його на у рівних частках на кожну. Під час будівельних робіт у відповідача не вистачало коштів, щоб провести розрахунки з підрядниками за проведені роботи, у зв*язку із чим позивач понесла витрати за власні кошти. У квітні відповідач звернулася до МКП БТІ із заявою про проведення технічної інвентаризації спірного об*єкту та реєстрацію права власності на нього. Позивач, посилаючись на те, що вона витратила більше коштів на переобладнання приміщення ніж відповідач, вважає, що її частка у праві спільної часткової власності на спірний об*єкт складає 3/4 частки. У зв*язку із цим просить визнати за нею право власності на зазначену частку - 2-е приміщення готелю з бетонними сходами та терасою, загальною площею 208, 6 кв.м. , розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідачка звернулася до суду із зустрічною позовною заявою, в обґрунтування якої зазначила, що на підставі договору купівлі-продажу від 22.12.2006 року спірне приміщення належить сторонам у рівних частках. Належні приміщення сторони вирішили переобладнати під приміщення готелю, заздалегідь розподілив при цьому витрати, пов*язані із розробленням проекту та будівельними роботами, а також домовилися про те, що після закінчення переобладнання приміщення зареєструють право власності на його у рівних частках на кожну. Відповідач зазначає, що всі витрати, пов*язані із переобладнанням нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1, вони із позивачем ОСОБА_1. підрядникам сплачували порівну готівкою. У зв*язку із викладеним відповідачка просить визнати за нею право власності на 1/2 частину об*єкту нерухомості - 2-е приміщення готелю з бетонними сходами та терасою, загальною площею 208, 6 кв.м. , розташованого за адресою: АДРЕСА_1, та визнати за позивачем право власності на 1/2 частину зазначеного приміщення.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, суду дала аналогічні позову пояснення, просила позов задовольнити, у задоволенні зустрічних позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Відповідачка у судове засідання не з*явилась, до початку слухання справи надала до суду заяву, в якій просила зустрічні позовні вимоги задовольнити та розглядати справу у її відсутність.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши письмові докази по справі, вважає зустрічний позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1. слід відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено:
За ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
На підставі договору купівлі-продажу нежитлового приміщення від 22.12.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Авершиним І.В. та зареєстрованого в реєстрі за № 1488805, ОСОБА_1і ОСОБА_2належить в рівних частках нежитлове приміщення №2, розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
У своєму позові позивач посилається на те, що нею були понесені витрати, пов*язані із проведенням розрахунків з підрядниками за проведені роботи по переобладнанню приміщення, у зв*язку із чим просить визнати за нею право власності на 3/4 частини приміщення загальною площею 208.6 кв.м. , але її внесок грошових коштів у проведення будівельних робіт не підтверджений доказами, які позивач може надати в обґрунтування наведених у позові доводів. Крім того, відповідачем суду також не надані документи, що підтверджують розмір понесених нею витрат з проведення будівництва.
Статтею 357 передбачено, що частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна. Таким чином, слід вважати, що сторонами понесені однакові витрати з переобладнання спірного приміщення.
Факт належності сторонам по 1/2 частини нежитлового приміщення, що знаходиться у приватній спільній частковій власності підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №13087044., виданим технічним паспортом на приміщення АДРЕСА_1, у якому зазначено, що призначенням спірного приміщення є готель з бетонними сходами та терасою.
За таких обставин суд вважає зустрічні позовні вимоги ОСОБА_2обґрунтованими та такими, що знайшли своє законне підтвердження.
Керуючись ст. ст. 328, 355, 357 ЦК України, ст. ст. 3 ЦПК України, 3, 214-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності, відмовити за необґрунтованістю.
Зустрічний позов ОСОБА_2до ОСОБА_1про визнання права власності задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину об*єкту нерухомості - 2-е приміщення готелю з бетонними сходами та терасою, загальною площею 208, 6 кв.м. , розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_2право власності на 1/2 частину об*єкту нерухомості - 2-е приміщення готелю з бетонними сходами та терасою, загальною площею 208, 6 кв.м. , розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/718/38/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1834/2007
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Гончарова І.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020