Судове рішення #24530130

Справа № Провадження №22-ц-4713/12 22-ц/1090/6316/12 Головуючий у І інстанції Стасенко Г.В.

Категорія47Доповідач у 2 інстанціїМалород

07.09.2012


Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України



28 серпня року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:

Головуючого: Поліщука М.А.,

суддів: Малорода О.І., Семенцова Ю.В.

при секретарі: Клименко В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Бородянського районного суду Київської області від 11 липня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей та стягнення коштів на додаткові витрати на дітей, -

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2012 року ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним позовом та просила стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_4 та сина ОСОБА_5 в розмірі 2000 грн. та додаткові кошти на їх утримання по 500 грн. щомісяця до їх повноліття .

Рішенням Бородянського районного суду Київської області від 11 липня 2012 року позов задоволено частково.

Змінено розмір аліментів, що стягуються з відповідача на користь позивачки на утримання двох неповнолітніх дітей, на підставі рішення Бородянського районного суду Київської області від 25 листопада 2010 року.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_4 та сина ОСОБА_5 в розмірі 2000 грн. щомісячно, починаючи з 30 травня 2012 року, до досягнення дітьми повноліття.

В іншій частині позов залишено без задоволення.

Не погоджуючись з вказаним рішенням, ОСОБА_2 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить його скасувати та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову повністю, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми процесуального та матеріального права.

На його думку судом першої інстанції не взято до уваги відсутність у нього постійного заробітку та перебування на його утриманні престарілих батьків.

Апеляційну скаргу слід задовільнити частково.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_3 та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі, який рішенням Бородянського районного суду Київської області від 02.12.2010 року було розірвано.

Від шлюбу сторони мають спільних дітей: дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Також встановлено, що діти проживають разом з матір'ю ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 та знаходиться на повному її утриманні (а.с. 15).

Крім того встановлено, що рішенням Бородянського районного суду Київської області від 25.11.2010 року з ОСОБА_2 присуджено стягувати на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання дітей в розмірі 941 грн. щомісячно.

Змінюючи розмір аліментів з 941 грн. на 2000 грн. суд першої інстанції виходив з того, що аліменти, які стягуються є недостатніми для належного утримання дітей та з врахуванням положень ст. 192 СК України та розміру прожиткового мінімуму на дитину певного віку, визначеного ЗУ «Про Державний бюджет України на 2012 рік», задовільнив позовні вимоги в цій частині.

Проте з такими висновками суду першої інстанції повністю погодитися не можна виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем ОСОБА_3 надано суду докази, які підтверджують необхідність зміни розміру аліментів.

Проте, колегія суддів не погоджується з самим розміром аліментів, який був встановлений судом першої інстанції.

Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1. ст.. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Беручи до уваги матеріальний стан як позивачки, так і відповідача, врахувавши ту обставину, що ОСОБА_2 являється працездатним, але має нерегулярний дохід, непрацездатну матір, колегія суддів приходить до висновку про необхідність встановлення розміру аліментів на неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі у розмір 1300 грн., з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 СК України.

Відповідно до ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення або неправильне застосування норм матеріального права. Норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про необхідність зміни рішення суду першої інстанції та часткового задоволення апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст. 309, 316 ЦПК України, ст. 192 СК України колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 -задовольнити частково.

Рішення Бородянського районного суду Київської області від 11 липня 2012 року в частині визначення розміру аліментів змінити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Умань Черкаської області на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1300 грн. щомісячно, починаючи з 30 травня 2012 року, до досягнення дітьми повноліття.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Рішення набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку протягом 20 днів..


Головуючий:



Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація