Судове рішення #24524314

Справа № 0827/8374/12 провадження № 2/0827/3015/12

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху


05 вересня 2012 року м. Запоріжжя


Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Тютюник М.С.,

розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту рівності часток у спільній сумісній власності, встановлення факту прийняття спадщини в порядку спадкування за законом, визнання права власності, -


ВСТАНОВИВ:


03.09.2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту рівності часток у спільній сумісній власності, встановлення факту прийняття спадщини в порядку спадкування за законом, визнання права власності.

Ознайомившись із змістом позовної заяви та додатками до неї, суд приходить до переконання, що заява не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України, зокрема:

ч.1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів

п. 5, 6 ч.2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування -так, ОСОБА_1 зазначає, що не мала змоги оформити прийняття спадщини у зв'язку із відсутністю необхідних коштів, однак при цьому позивач не наводить доказів в обґрунтування звернення чи не звернення її до нотаріальної контори із заявою про поновлення строку, прийняття спадщини після померлого ОСОБА_3, факт отримання чи неотримання нею відповіді нотаріуса в установленому законом порядку. .

З зазначеною вимогою Закону узгоджується п.7 Постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009, № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», відповідно якого суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Абзацом 2 п. 23 ППВСУ «Про судову практику у справах про спадкування»№ 7 від 30.05.2008 року передбачено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження, про що роз'яснює абз.3 п. 23 зазначеного Пленуму.

п.4 ч.2 ст. 119 ЦПК України: позовна заява повинна містити: ціну позову щодо вимог майнового характеру -так, з огляду на зміст позовної заяви, ціна позову не зазначена, крім того, суд позбавлений можливості встановити вірність сплати судового збору, оскільки ціна позову відповідно до вимог п.9 ч.1 ст.80 ЦПК України визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, поняття якої є за своїм змістом і числовим значенням рівнозначне поняттю ринкової вартості

- ч.3 ст. 119 ЦПК України : позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання -як вбачається із змісту позовної заяви та її копії дата подання позовної заяви до суду відсутня.

Зазначені недоліки позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження по справі та визначити правильність сплати судових витрат, оскільки вимога щодо визнання права власності на ? частину квартири повинна бути сплачена, виходячи з дійсної вартості відшукуваного майна.

Відповідно до ч.1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву, подано без додержання вимог, викладених у статтях 119-120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Згідно ч.2 ст. 121 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 121, 208-210 ЦПК України, -


УХВАЛИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту рівності часток у спільній сумісній власності, встановлення факту прийняття спадщини в порядку спадкування за законом, визнання права власності - залишити без руху, надавши позивачу триденний строк для усунення недоліків з дня отримання позивачем ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами, що не позбавляє позивача повторно звернутися до суду з тотожним позовом.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя М.С. Тютюник




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація