УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0191/1202/2012Головуючий суду першої інстанції:Лошакова Т.А.
Головуючий суду апеляційної інстанції:Полянська В.
"21" серпня 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого суддіПолянської В.О.,
СуддівМоісеєнко Т.І.,Самойлової О.В.,
При секретаріРемез Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії заяву ОСОБА_6 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про розірвання договору, стягнення збитків та моральної шкоди, за апеляційною скаргою ОСОБА_7 на ухвалу Керченського міського суду АР Крим від 03 липня 2012 року
В С Т А Н О В И Л А :
У травні 2012 року ОСОБА_6 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_7, у якому просила розірвати договір побутового підряду від 23 червня 2011 року, укладеного між позивачем та відповідачем, стягнути збитки у сумі 18 980 грн., моральну шкоду у розмірі 10 000 грн. та судові витрати.
У липні 2012 року позивачем подана заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно: квартиру АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_7 на праві власності.
Ухвалою Керченського міського суду АР Крим від 03 липня 2012 року задоволено заяву ОСОБА_6 про забезпечення позову: накладений арешт на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1, що належить відповідачу.
В апеляційній скарзі ОСОБА_7, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, просить ухвалу суду скасувати та ухвалити нову, якою відмовити у задоволені заяви про забезпечення позову.
В апеляційній скарзі ідеться про неврахування судом відсутності підстав для задоволення заяви про забезпечення позову. Апелянт зазначає, що відсутні будь які докази які б підтверджували про неможливість виконання рішення суду. Крім того, зазначає, що накладення арешту на квартиру не співмірно заявленим вимогам, судом не врахована можливість порушення прав відповідача про можливість кредитування з метою забезпечення зворотних засобів для ведення підприємницької діяльності.
Будучи повідомлені про розгляд справи, сторони та їх представники у судове засідання апеляційної інстанції не з'явилися, тому судове засідання проведено відповідно до положень ч. 2 ст. 197, ч. 2 ст. 305 Цивільного процесуального кодексу України.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Задовольняючи заяву ОСОБА_6 про забезпечення позову, суд першої інстанції дійшов висновку про її обґрунтованість, оскільки неприйняття заходів по забезпеченню позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду.
З таким висновком суду погоджується колегія суддів.
За правилами ст. 151 України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-які стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення.
Виходячи з аналізу даної норми закону, під забезпеченням позову слід розуміти вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують реальне виконання судового рішення, прийнятого за його позовом.
Відповідно до п. 1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно, яке є у відповідача (у даному випадку об'єкт нерухомості), на момент розгляду справи, може зникнути, зменшитись або погіршитись за якістю на момент виконання рішення суду.
Як роз'яснено пунктом 4 постанови Пленуму Верховного суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
З матеріалів справи вбачається, що між позивачем та відповідачем виник спір щодо розірвання побутового договору та стягнення грошових коштів у розмірі 28 980 грн. Згідно довідки Кримського республіканського підприємства «Керченське міське бюро реєстрації та технічної інвентаризації» від 31 травня 2012 року право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстроване за ОСОБА_7. на підставі договору дарування від 03 серпня 2000 року за реєстраційними №4965. та копії особового рахунку НОМЕР_1 на вищезазначену квартиру, у якому прізвище ОСОБА_7 змінено на ОСОБА_7 після реєстрації шлюбу.
Позивач просить вжити заходи забезпечення позову в цілях можливості для майбутнього реального виконання рішення суду.
Обставини, на які посилається позивач, підтверджені матеріалами справи, у зв'язку з чим висновок суду першої інстанції про наявність підстав для застосування положень ст. 151 ЦПК України слід визнати обґрунтованим.
Приведені в апеляційній скарзі доводи не можуть бути прийняті до уваги, оскільки зводяться до переоцінки доказів і незгоди з висновками суду по їх оцінці та особистого тлумачення апелянтами норм матеріального та процесуального закону.
Колегія суддів приходить до висновку, що оскаржувана ухвала постановлена з додержанням вимог закону, підстав для її скасування немає.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 312, ст. ст. 313-315 Цивільного процесуального кодексу України , колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії,
УХВАЛИ Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_7 відхилити.
Ухвалу Керченського міського суду АР Крим від 03 липня 2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена протягом двадцяти днів, з дня набрання законної сили, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до касаційної інстанції.