ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2012 р.Справа №2а-9326/12/0170/28
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Калініченко Г.Б., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_2
до Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі АР Крим
про визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Чорноморському районі АР Крим (далі відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень від 14 серпня 2012 року № 147, 148,149, 150, 151, 152 за несвоєчасне надання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, встановлені законодавством.
Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 КАС України з наступних підстав: до адміністративного позову не додано належного документу про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Ч. 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
П. 3 ч. 2 ст. 4 Закону встановлено, що за подання до суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2012 року, відповідно до ст. 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», становить 1073,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій и бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація рішення, прийнятого Управлінням Пенсійного фонду України в Чорноморському районі АР Крим, якими позивач зобов'язаний сплатити штраф, призведе до зменшення майна ОСОБА_2. Відповідно оскарження таких рішень спрямовано на захист порушених прав у публічно-правових відносинах з метою збереження належного позивачу майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
За таких обставин, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Аналогічної позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у листі №165/11/13-12 від 18.01.2012 року про надання роз'яснення щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що позивачем не сплачено судовий збір, адміністративний позов про скасування рішення є позовом майнового характеру.
Таким чином судовий збір за подачу даного адміністративного позову повинен бути сплачений за ставкою, що передбачена для сплати судового збору за подачу позовної заяви майнового характеру, виходячи з суми податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, актах та листах відповідача.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108,160,165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 26.09.12 усунути вказані недоліки , а саме: додати до адміністративного позову платіжний документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову майнового характеру у сумі:
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 147 у сумі 107,30 грн.,
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 148 у сумі 107,30 грн.,
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 149 у сумі 107,30 грн.,
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 150 у сумі 107,30 грн.,
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 151 у сумі 107,30 грн.,
- щодо скасування рішення від 14 серпня 2012 року № 152 у сумі 107,30 грн.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-9326/12/0170/28 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Калініченко Г.Б.